Až 20 000 Kč ještě dnes na účtu? Žádný problém, klikněte zde...

6 dobrých rad, jak si správně vybrat půjčku

Archivní článek v kategorii v kategorii Půjčky

Nabídka online půjček je nejen na internetu nesmírně bohatá, půjčit si peníze tak je dnes snadné jako nikdy předtím. Nízké vstupní bariéry však s sebou nesou také riziko. Mezi solidními poskytovateli půjček totiž číhají také „žraloci“, kteří vás mohou dostat do velkých potíží při sebemenším problému. Jak si tedy půjčit bez obav? Dáme vám 6 dobrých rad, jak riziko minimalizovat.

Bezpečné online půjčky

Vyhněte se neprověřeným společnostem

Klíčové rozhodnutí, které musíte učinit již na začátku celého procesu (hned po té, co si ujasníte, jak velkou částku potřebujete půjčit). Ideální poskytovatel má dobře zpracovaný web, který poskytuje dostatek informací, telefonní linku pro zákaznický servis a neskrývá vědomě žádné podstatné informace (tedy výši RPSN, celkové poplatky za vyřízení online žádosti, poskytnutí půjčky a předčasné splacení). Chybět také nesmí kompletní adresa sídla společnosti. Ideální půjčka je taková, kterou vám doporučí dobrý kamarád.

Počítejte s online kalkulačkou

Díky ukázkové kalkulačce (případně tabulce splátek) si můžete nezávazně nasimulovat vámi poptávanou půjčku. Nastavením požadované částky a zvolené doby splatnosti hned uvidíte, jak velká vás čeká splátka a jak vysoký je úrok. Všichni spolehlivý poskytovatelé mají tyto informace na webu dostupné předem. A i když se konkrétní nabídka může mírně lišit, orientační výsledek je určitě dobrým vodítkem.

Ptejte se, ptejte se…

Správná půjčka obsahuje kontaktní formulář, nebo lépe telefonní číslo na zákaznickou linku. Pokud vám není něco jasné, zavolejte, napište a ptejte se. Neberte si nikdy půjčku předem, zejména ne v situaci, kdy si něčím nejste 100% jistí. Řada společností, které poskytují půjčky v hotovosti mají širokou síť obchodní zástupců i ti by vám měli dopředu zodpovědět veškeré otázky.

Čtěte smlouvy!

Čtěte smlouvy, vždy čtěte smlouvy. Pozorně! Naprosto zásadní bod, který vás může stát opravdu hodně peněz a starostí, zejména v situaci kdy si vezmete půjčku u nějakého nesolidního poskytovatele. Pečlivě si přečíst smlouvu a nepodepisovat nic předtím je zcela klíčové a ikdyž to akcentuje každý podobný článek, přesto stovky lidí denně naletí na vlastní hloupost. Číst smlouvy je zkrátka zásadní a nepodepisovat nic, čím si nejsem jist taktéž.

Hledejte zkušenosti a recenze ostatních

Snažte se připravit si dopředu otázky (ptejte se zejména na poplatky předem, výši úroků a celkovou splatnou částku). Zajímejte se ale také třeba o to, zda-li podepisovaná smlouva obsahuje rozhodčí doložku a jaké jsou sankce v případě potíží se splácením. Umožňuje poskytovatel odložení splátek? Za jakých podmínek? Hledejte také recenze a zkušenosti ostatních a využijte srovnání půjček.

Potíže se splácením hlaste ihned

Pokud se dostanete do potíží se splácením nahlaste je poskytovateli půjčky co nejdříve. Obvykle je možné za poplatek prodloužit dobu splácení, nebo odložit nějakou splátku. Řada větších půjček (hlavně těch bankovních) nabízí také pojištění schopnosti splácet, málokdy se opravdu vyplatí, přesto se ale na tuto možnost informujete a vyhodnoťte si ji sami. Každopádně nikdy nezatajujte problémy do kterých se dostanete, čím dříve je nahlásíte, tím méně vás to bude stát.

  • 6 dobrých rad, jak si správně vybrat půjčku
  • Autor článku:
  • Publikováno: 22. 5. 2019
  • Kategorie: Půjčky
  • Štítky:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…

Další užitečné články, které byste neměli minout