Až 20 000 Kč ještě dnes na účtu? Žádný problém, klikněte zde...

Aktuálně: Bezkontaktní platby kartou nemusí fungovat, varuje Česká národní banka

Publikováno 11. 9. 2019 v kategorii Novinky

Evropské nařízení, které vyžaduje uplatnění nových pravidel při ověřování platebních karet začne v České republice platit 14. září 2019. Česká národní banka proto v této souvislosti upozorňuje, že při bezkontaktních platbách kartou v kamenných prodejnách mohou nastávat po tomto datu nečekané komplikace.

Zamítnutí bezkontaktních plateb u prodejců

Na vině jsou některé platební terminály, která nebudou na tato nová pravidla, které vyžaduje evropské nařízení, připraveny. Při platbě do 500 Kč, tedy u částky při níž není nezbytné zadávat na terminálu PIN může docházet k zamítnutí transakce a to bez udání důvodu. Řešením je samozřejmě vložení karty do terminálu běžným způsobem. Zmíněná komplikace se netýká plateb mobilním telefonem nebo hodinkami.

Potíže mohou nastat i při platbě za jízdenku

„Se zamítáním bezkontaktních plateb se můžete v některých případech setkat i na terminálech využívaných k prodeji jízdného v prostředcích hromadné dopravy. Ty obvykle nedisponují možností provést kontaktní platbu se zadáním PIN, v případě zamítnutí tak musíte využít jinou bezkontaktní platební kartu, včetně těch uložených v mobilním telefonu, nebo si jízdenku zakoupit prostřednictvím SMS, mobilní aplikace či u řidiče.“ upozorňuje dále ve svém hlášení Česká národní banka.

  • Aktuálně: Bezkontaktní platby kartou nemusí fungovat, varuje Česká národní banka
  • Autor článku:
  • Publikováno: 11. 9. 2019
  • Kategorie: Novinky


Přečtěte si také…

Další užitečné články, které byste neměli minout