Bezúročné zapůjčení peněz? Jaké jsou možnosti, výhody i rizika

Publikováno 12. 9. 2021 v kategorii Půjčky, Vzdělávání

Asi spoustě lidí se někdy stalo, že jednoduše nevyšli se svými finančními prostředky do další výplaty. Jde o velice nemilé období, kdy nemáte na základní potřeby, potraviny, nájem a podobné věci. Když taková situace nastane, každého okamžitě napadnou půjčky, které lze využít. Takový úvěr se však rovná peníze navíc, popřípadě zdlouhavé vyřizování a náročná administrativa. Jenže, člověk v nouzi potřebuje peníze hned a nejlépe zadarmo. Obou dvou podmínek lze v dnešní době poměrně snadno dosáhnout. Jestliže nemáte povědomí o tom, kdo vám může půjčit peníze zdarma, začtěte se do následujících řádků.

Vhodný kontokorent jako součást bankovního účtu

A začít můžeme hned u toho, čím disponuje pravděpodobně každý z vás. Je to bankovní účet. Jeho nedílnou součástí může být kontokorent, ať už je to automaticky nebo po vyřízení poměrně jednoduché žádosti. Ano, máte pravdu, že půjčit si peníze touto cestou je dosti nákladné. Existují však výjimky, s nimiž můžete získat peníze zdarma. Jednou z nich je například Air Bank přinášející bezúročný limit všem klientům běžného účtu.

 • Až 3 000 Kč bez poplatku
 • Následný úrok od 18,9 % p.a.
 • Druhou alternativou je kontokorent od Raiffeisenbank, který se pojí s Aktivním účtem, Prémiovým účtem, Chytrým účtem a Exkluzivním účtem. Počítejte s tím, že u této bankovní společnosti získáte bezplatně jen 1 000 Kč. Vyšší částka je úročena 21,9 %. p.a. Žádné ostatní banky zatím nic podobného nenabízí.

  Naučte se zacházet s kreditní kartou

  Dalším způsobem, jak se dopracovat k penězům zdarma je využití kreditní karty. Také v tomto případě existují určité limity a hlavně kázeň, kterou není radno podceňovat. Získat můžete částku do výše předdefinovaného úvěrového rámce. Peníze zdarma máte pouze na období bezúročného období. To se u poskytovatelů různí a může dosahovat doby od 45 do 65 dní. Pokud peníze nevrátíte včas, čeká vás opět vysoký úrok přesahující hranici 20 %. Vybírat zároveň musíte karty oproštěné od poplatku za vedení.

  Rychlé půjčky zdarma

  Při nedostatku financí můžete vsadit i na rychlé půjčky. Pokud si teď říkáte, že právě půjčky jsou přece spojeny s nejrůznějšími poplatky a úroky, máte pravdu. I přesto však lze na trhu zvolit společnost, která vám poskytne peníze zdarma. Jde o rychlé půjčky mající podobné vlastnosti.

  • Menší peněžní obnos
  • Krátká doba splatnosti
  • Pouze první žádost o úvěr

  Ano, s pomocí rychlých půjček můžete získat částku až 15 000 Kč se splatností na 14 dní. Tato možnost je ovšem nabízena pouze novým klientům. Pravdou zůstává, že tento benefit obvykle prezentují pouze nebankovní poskytovatelé. Je to jeden ze způsobů, jak si vyzkoušet nebankovní segment na vlastní kůži a nic za to neplatit. Typickým příkladem je půjčka Kamali, existují však i mnohé další. I zde byste měli dodržovat jistá pravidla. Rychlá půjčka zdarma může být pouze jedna – ta první. Pokud si tedy chcete půjčit u stejného poskytovatele znovu, už se na vás bude vztahovat klasická úroková sazba. Když budete hledat půjčky tohoto charakteru, vždy se soustřeďte na úvěrové podmínky, aby součástí půjčky nebyl nějaký skrytý poplatek. Také u rychlých půjček je doporučováno splatit vypůjčenou částku ve stanovené lhůtě, jinak na vás čekají sankční poplatky.

  Ostatní způsoby, jak odložit platby

  Na závěr vám přinášíme ještě další tipy, jak si půjčit peníze bezplatně. Ve své podstatě vám následující prostředky umožní zakoupit vybraný sortiment, za nějž zaplatíte až po určité době. Pokud jde o nedostatek peněz těsně před výplatou, může se jednat o velice zajímavé řešení.
  Jsou to speciální platební karty. Ty vám zdarma poskytnou omezené množství finančních prostředků na realizovaný nákup a zároveň stanovují dobu, do kdy musíte peníze vrátit.

  Twisto
  Odklad platby za zboží až na 14 dní
  Mall Pay
  Limit pro nákup až do 5 000 Kč

  S těmito kartami pochopitelně můžete utrácet za dražší zboží a odklady plateb se mohou protáhnout. Jedná se však už o vyšší tarify spojené s měsíčním poplatkem. A to už se vylučuje s naším prezentovaným seznamem poskytovatelů pro bezplatné půjčení peněz. Jak můžete vidět, peníze zdarma lze získat, vždy ale existuje nějaké omezení, které je zkrátka třeba dodržet. Pokud se jedná o krátkodobou nebo jednorázovou záležitost do další výplaty, určitě taková možnost přijde vhod.


Přečtěte si také…

Další užitečné články, které byste neměli minout