Až 20 000 Kč ještě dnes na účtu? Žádný problém, klikněte zde...

Jak získat nejlevnější povinné ručení?

Archivní článek v kategorii v kategorii Povinné ručení

Jak už jsme psali několikrát, každá úspora má smysl, proč se tedy nepokusit ušetřit také na povinném pojištění za provoz automobilu? Je to jednodušší, než si možná zatím myslíte. Podobně jako řadu jiných produktů, i povinné ručení lze totiž během několika minut porovnat a sjednat přes internet. Jak na to?

Nejlevnější povinné ručení

Povinné ručení, nebo chcete-li pojištění odpovědnosti za provoz vozidla, je zákonem dané pojištění, které musí mít každý provozovatel vozidla. Na našem trhu samozřejmě existuje celá řada pojišťoven, které tento specifický produkt nabízí. Orientovat se v jejich nabídce ale nemusí být snadné, stejně jako u úvěrů a půjček je tedy vhodné využít porovnávač pojištění a vybrat si nejvýhodnější nabídku.

Nejlevnější neznamená vždy nejlepší

Povinné ručení kryje škody, které způsobí majitel vozidla na majetku a zdraví třetích osob. Toto krytí má však své finanční limity a na ty je dobré dát si pozor. Nejlevnější ručení totiž může mít tyto limity poměrně nízké (obvykle kolem 30 milionů). Ty jen o něco dražší, však mohou mít nastavené limity i více jak dvojnásobné a navíc nabídnou i další nadstandardní služby (asistence apod.). Nevybírejte tedy povinné ručení na automobilu pouze podle ceny! Sledujte všechny parametry a výhody, které nabízí.

Využijte srovnávač a kalkulačku

Pro sjednání povinného ručení využijete online kalkulačku. Ta vám umožní rychle srovnat všechny nabídky dostupných pojišťoven (obvykle jsou v systém zapojeny všechny, které na trhu působí). Velmi jednoduše vyplníte nezávaznou žádost (formulář), ve které uvedete potřebné informace jako je typ vozidla, jeho užití, rok výroby a samozřejmě informace o vlastníkovi. Tento formulář odešlete a obratem obdržíte přehlednou tabulku s konkrétní nabídkou jednotlivých pojišťoven. Vybraný produkt si následně můžete přes internet také sjednat, zaplacení proběhne platební kartou, zelená karta vám přijde na e-mail (a originál další den poštou).

Výhody online pojištění vozu

  • Běžně ušetříte až 70 % z ceny pojištění
  • Ušetříte také čas, nemusíte nikam chodit ani volat
  • Neplatíte žádné skryté poplatky za vyřízení a sjednání

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…

Další užitečné články, které byste neměli minout