Až 20 000 Kč ještě dnes na účtu? Žádný problém, klikněte zde...

Japonská půjčka – premiant mezi mikropůjčkami

Archivní článek v kategorii v kategorii Půjčky

„Japonskou“ půjčku bylo ještě před pár měsíci možné získat pod názvem Click Credit. Vzhledem k tomu, že půjček, které mají v názvu slovo „Credit“ je však na trhu spousta, rozhodl se nejspíš poskytovatel ke změně názvu. Japonská půjčka není poskytována žádnou asijskou společností, stojí za ní český Home Credit. Analogii s Japonskem však lze, alespoň podle marketingu společnosti, hledat ve spolehlivosti a rychlosti. Japonská půjčka totiž opravdu rychlá je. A navíc je na poměry v nebankovním sektoru až neskutečně férová!

Férová a rychlá půjčka do výplaty

Hlavní předností je rychlost. Poskytovatel totiž garantuje vyřízení žádosti do 1 minuty a převod peněz do 15 minut na účet (tedy za předpokladu, že máte bankovní účet ve stejné bance). V pracovní dny a hodiny (obvykle 8:00-18:00 hod.) si lze navíc za 199 Kč připlatit expresní převod. Peníze by pak měly dorazit takřka ihned a kdyby náhodou ne, vrátí vám Home Credit peníze zpět. Nicméně si myslíme, že tato služba není povětšinou nezbytná, převod přes víkend nezajistí a ve všední dny jsou i běžné převody v rámci banky velmi rychlé – a Home Credit má vlastní účty u většiny českých bank.

Japonská půjčka – základní informace

Půjčka zadarmo i bez doložení příjmu

Pokud si napoprvé půjčíte částku do 10 000 Kč a stihnete splatit do 14 dnů zpět, nezaplatíte vůbec nic navíc. První půjčka je zadarmo pro všechny nové zákazníky, stačí ji splatit v termínu (konkurence sice nabízí i víc, ale přesto je tato nabídka zajímavá). U půjček do 4999 Kč navíc není nutné dokládat finanční příjem, což jistě také napomáhá rychlosti vyřízení žádosti. Drobnou nevýhodou může být (ale je to vcelku běžné), že pro ověření čísla bankovního účtu a jeho vlastnictví je nutné zaslat 1 Kč na účet poskytovatele.

Registry se kontrolují, ale…

Home Credit a.s. kontroluje dostupné registry dlužníků – třebaže uvádí, že negativní záznam nemusí automaticky hned znamenat důvod k zamítnutí žádosti, domníváme se z našich statistik, že většinu takových žadatelů přesto nakonec odmítne. Pokud tedy máte záznam, žádost o půjčku vyplnit můžete, ale na trhu naleznete i dostupnější mikropůjčky. Celková schvalovatelnost je spíše průměrná (odhadujeme ji přibližně na 50 %), ale naštěstí se v poslední době výrazně zlepšuje a tak půjčku získá výrazně větší procento žadatelů, než tomu bylo ještě před pár měsíci. Rozhodně ale nadále platí, že Japonská půjčka není pro každého, neboť požadavky na žadatele jsou poměrně striktní. Ačkoliv se uvádí pouze tři základní: plnoletost, trvalý pobyt v České republice a bankovní účet (z toho vyplývá, že Japonská půjčka je určena i cizincům s trvalým pobytem), je víc než zřejmé, že si své žadatele velmi precizně vyhodnocuje.

Půjčka až 50 000 Kč, ale jen pro stálé zákazníky

Nový klient si může půjčit pouze menší částku, půjčka je tak vhodná spíše před výplatou, má pevnou dobou splatnosti 30 dnů a nabízí maximálně 10 000 Kč. Opakovaný zákazník si však může půjčit až 20 000 Kč na 12 měsíců. Podmínky jsou však v takovém případě o něco přísnější, například je nutné doložit finanční příjem a je také možné, že poskytovatel bude volat vašemu zaměstnavateli. Tato nabídka navíc není automaticky dostupná všem, poskytovatel ji nabídne pouze vybraným klientům na základě dobré platební morálky.

Tabulka splátek Japonské půjčky
Výše půjčky Doba splatnosti Poplatek Celková částka
1 000 Kč 30 dní 33 Kč 1 033 Kč
2 000 Kč 30 dní 66 Kč 2 066 Kč
3 000 Kč 30 dní 99 Kč 3 099 Kč
4 000 Kč 30 dní 132 Kč 4 132 Kč
4 999 Kč 30 dní 165 Kč 5 154 Kč

Opakovaný vítěz testů férovosti

Japonská půjčka bez debat patří mezi nejférovější nebankovní produkty na trhu. Její výhodnost již byla několikrát potvrzena různými nezávislými testy (Bankovnipoplatky.com) a články v novinách (např. deník Právo, viz níže). Redakce OKfin.cz, stejně jako uvedení autoři, oceňuje nízké úroky, absenci skrytých poplatků, férové podmínky a přijatelně nízké sankce při nesplácení. Za každých půjčených 1000 Kč tak například klient zaplatí za měsíc pouze 33 Kč navíc. Pokud si tedy půjčí například 3000 Kč, zaplatí zpět 3099 Kč, takto nízké RPSN (48,4 %) nemá žádná jiná mikropůjčka v Česku. Pro většinu žadatelů toto bude (zcela opravněně) hlavní argument při rozhodování, ale trumfů má Japonská půjčka připraveno v zásobě mnohem víc…

Výhody a nevýhody

 • První půjčka pro nové zákazníky až 10 000 Kč na 30 dní zcela zdarma
 • Absolutně žádné skryté poplatky za vyřízení a sjednání půjčky
 • Vlastní účty u většiny bank → převod peněz do 15 minut na účet
 • Nízké sankce v případě potíží se splácením a za prodloužení doby splatnosti
 • Dostupnost pro cizince z trvalým pobytem, ale i seniory, studenty a rodiče na MD
 • Velmi nízké RPSN (pouze 48,4 %), jedno z nejnižších ve svém segmentu
 • Zázemí silné a stabilní společnosti Home Credit a.s.
 • Skvělé recenze a zkušenosti skutečných zákazníků

A nevýhody?

 • Nutnost převést 1 Kč na účet poskytovatele kvůli ověření účtu
 • Bankovní účet musí být veden na jméno žadatele o půjčku
 • Spíše průměrná schvalovatelnost žádostí o půjčku
 • Pouze pevná doba splatnosti – 30 dní

Časté otázky a odpovědi

Co musí splňovat žadatel o Japonskou půjčku?
Obecně stačí plnoletost, trvalý pobyt v ČR a bankovní účet vedený na jméno žadatele.
První půjčka je opravdu zadarmo?
Ano, je. Pokud ji splatíte nejpozději do 30 dnů, nezaplatíte vůbec nic navíc. RPSN 0 %.
Na co mohu použít získané peníze?
Půjčka je vhodná v situaci, kdy vám před výplatou chybí pár tisíc na nečekané výdaje. Získané peníze můžete použít na cokoliv potřebujete (účty, složenky, nákupy apod.).
Kontrolují se registry dlužníků SOLUS?
Registry se kontrolují, ale záznam nemusí být automaticky důvodem k zamítnutí žádosti.
Musím doložit potvrzení o příjmu?
U malé půjčky do 4999 Kč nic dokládat nemusíte. U velké bude doložení nezbytné.
Může půjčku získat i cizinec?
Ano, pokud máte trvalý pobyt v ČR. Půjčku může získat i senior, student, nebo rodič na mateřské dovolené. Posuzováno je více různých aspektů u každého žadatele.
Nejedná se o podvod?
V žádném případě! Japonská půjčka patří mezi nejlépe hodnocené malé nebankovní půjčky v Česku a stojí za ní prověřená společnost Home Credit a.s.. Smlouva o půjčce neobsahuje rozhodčí doložky, uzavřenou smlouvu lze do 14 dní vypovědět bez udání důvodu a půjčka obsahuje pouze přijatelně nízké sankce v případě potíží se splácením.

1. opravdu férová mikropůjčka

Japonská půjčka nasadila svým příchodem na český trh laťku opravdu vysoko. Většina ostatních poskytovatelů se svou nabídkou ani nepřibližuje. Oceňujeme rychlost vyřízení a převodu peněz na účet, absenci skrytých poplatků a rekordně nízké RPSN. Japonská půjčka neobsahuje žádné skryté pasti a pro zodpovědného žadatele nepředstavuje velké riziko. Nedostatky vidíme v celkově trochu nižší schvalovatelnosti žádostí, nutnosti mít bankovní účet vedený na jméno (nestačí dispoziční právo) a pouze pevné době splatnosti. Japonská půjčka od Home Creditu si rozhodně zaslouží vysoké hodnocení a naše doporučení. Kéž by takových půjček a poskytovatelů bylo na českém internetu víc.

 • Japonská půjčka – premiant mezi mikropůjčkami
 • Autor článku:
 • Publikováno: 23. 5. 2019
 • Kategorie: Půjčky
 • Štítky:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…

Další užitečné články, které byste neměli minout