Nejvyhledávanější úvěry v katalogu OKfin za minulý rok

Archivní článek v kategorii v kategorii Půjčky

Rok 2017 by pro náš web OKfin nejúspěšnějším v historii, výrazně vzrostl jak počet návštěv a zobrazených stránek, tak i objem sjednaných produktů. Počet vyřízených pojištění dokonce narostl více jak pětinásobně. Výrazně povyrostl i objem konsolidací a úvěrů. Které produkty patřily mezi nejvíce vyhledávané?

Konsolidace půjček

V kategorii konsolidací půjček byla v loňském roce na našem webu nejvíce vyhledávaná konsolidace od České spořitelny, ostatní produkty se umístily s velkým odstupem za ní. Zákazníci zřejmě ocenili reklamní kampaně a benefity se kterými Spořitelna v průběhu roku přicházela – například až 2× ročně splátkové prázdniny a 60 dní na rozmyšlenou. Nezpochybnitelnou váhu pak sehrál jistě i velmi dobrý úrok – výše RPSN od 3,6 % p.a. patřila v průběhu celého minulého roku k nejlepším nabídkám na trhu a platí to zatím i letos. Uvidíme, zda-li se v průběhu roku něco změní.

Bankovní půjčka

V kategorii bankovních úvěrů byla situace již vyrovnanější. Česká spořitelna však i zde vyhrála, byť těsně před Equa Bank a Moneta Money Bank. V průběhu loňského roku došlo k redesignu loga a několika úpravám samotného produktu. Vysoký úvěrový limit, neúčelovost a rychlost vyřízení jsou jasnými benefity produktu. Škoda jen stále spíše průměrné schvalovatelnosti, na úvěr u „Spořky“ nedosáhne rozhodně každý.

Nebankovní půjčka

Mezi nebankovními půjčkami došlo loni k výraznému zemětřesení, které ale pročistilo trh, zpřísnilo podmínky půjčování peněz a zavedlo účinnější ochranu spotřebitelů. Následkem toho poskytovatelů v nebankovním sektoru ubylo, všichni kteří nesplnili vstupní podmínky dané zákonem s poskytováním úvěrů přestali. Všechny velké a známené společnosti ale fungují nadále, na avizované změny se dlouhodobě připravovaly.

Nejhledanějším produktem v této velké kategorii se loni stala Půjčka SOS, produkt který zprostředkovává úvěry od více společností a dosahuje tak nejvyšší schvalovatelnosti při zachování diskrétnosti pravděpodobně oslovil novinkami, které loni uvedl na trh. Tou asi nejvýraznější bylo navýšení limitu půjčky až na 8000 Kč, přivedení nových prověřených partnerů a redesign webových stránek, které jsou nyní perfektně použitelné třeba i na malém displeji mobilního telefonu.

První půjčka zdarma

Kategorie, která spadá do té předchozí, ale kterou si dovolíme zmínit také samostatně je nabídka prvního bezúročného úvěru. Zatím ji stále nabízí jen nebankovní sektor. Stejně jako v minulých letech lidé v této kategorii nejvíce vyhledávali produkt od Zaplo. U něj přitom došlo pouze k jedné výrazné úpravě, nově si totiž lze půjčit bezúročně peníze až na 60 dní. Produkt stále vyniká rychlostí vyřízení i slušnou schvalovatelností žádostí. Přesto i nadále platí, že opakována půjčka je už drahá (RPSN od 1142,2 % p.a.).

  • Nejvyhledávanější úvěry v katalogu OKfin za minulý rok
  • Autor článku:
  • Publikováno: 23. 5. 2019
  • Kategorie: Půjčky
  • Štítky:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…

Další užitečné články, které byste neměli minout