Až 20 000 Kč ještě dnes na účtu? Žádný problém, klikněte zde...

Nevíte z čeho platit své výdaje? Vyberte si některou z možností současného trhu – úvěr, kreditní karta, kontokorent

Archivní článek v kategorii v kategorii Půjčky

Nenadálé výdaje postihly v životě určitě každého. Ať už je to nedoplatek za plyn, elektřinu, nutnost pořídit si nové reprezentativní oblečení do práce či uhradit opravu rozbitého automobilu. Situací může být více, než dost, o čemž není žádných pochyb.

Tři možnosti jak získat peníze na nečekané výdaje

Ne každý ale disponuje patřičnou finanční rezervou, z níž by mohl čerpat peníze na všechny nečekané výdaje. I když by měla být dostatečná úspora peněz na horší časy součástí každé rodinné pokladničky, o tom dnešní článek pojednávat nebude. Zmíníme se spíše o tom, co si počít v situaci, kdy potřebujete peníze rychle a neodkladně. V tomto směru se vám nabízí tři způsoby, jak se domoci potřebných financí.

  • Neúčelová půjčka
  • Kreditní karta
  • Kontokorent

Neúčelová půjčka

Každého člověka určitě napadne úvěr, který je samozřejmě správnou volbou. Zaměřte se hlavně na neúčelové neboli bezúčelové půjčky, s nimiž se nepojí žádná omezení z pohledu profinancování dané částky. Půjčky tohoto typu vám mohou poskytnout banky i nebankovní společnosti. Záleží pouze na vás, jakému segmentu dáte přednost a který lépe vyhoví vašim požadavkům. Vybírat můžete z krátkodobých a dlouhodobých úvěrů. S každým z nich se pojí trochu odlišné splátkové podmínky.

Neúčelová půjčka je ideálním řešením tehdy, pokud na peníze až tolik nespěcháte. I když na trhu vybírat z produktů pyšnících se minimální dobou vyplacení. To často umí nebankovní úvěry, které vám zajistí peníze ještě tentýž den, popřípadě ten následující pracovní.

Kreditní karta

Kreditní karta představuje daleko dostupnější alternativu běžné půjčky. Platební nástroj, v rámci něhož máte možnost využívat přiděleného úvěrového rámce od banky. Pokud tedy potřebujete platit kartou a už nemáte dost vlastních peněz, nemusíte mít obavy. I přesto danou věc či službu uhradíte do výše povoleného úvěru. Výhodou kreditních karet je okamžité řešení nečekané životní situace spojené s nedostatkem peněz. Dále se můžete těšit na bezúročné období a řadu nejrůznějších slev u vybraných obchodníků. Kreditní karty dokonce přináší spoustu výhod i při cestování. Za jejich správu je obvykle třeba platit mírný měsíční poplatek.

Kontokorent

Nečekané výdaje lze platit také prostřednictvím třetí varianty, jíž představuje kontokorent. Model obdobný kreditním kartám jen s tím rozdílem, že se odvíjí od stavu bankovního účtu. Kontokorent vám umožňuje získat z účtu více peněz nad rámec vašich vlastních úspor. V tomto případě dochází ihned po poskytnutí finanční sumy k úročení, dokud danou částku opět neplatíte.

  • Nevíte z čeho platit své výdaje? Vyberte si některou z možností současného trhu – úvěr, kreditní karta, kontokorent
  • Autor článku:
  • Publikováno: 1. 5. 2019
  • Kategorie: Půjčky
  • Štítky:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…

Další užitečné články, které byste neměli minout