Až 20 000 Kč ještě dnes na účtu? Žádný problém, klikněte zde...

Poradna: Jaké jsou důvody k zamítnutí žádosti o půjčku? A co s tím?

Archivní článek v kategorii v kategorii Půjčky

Vyplnit nezávaznou online žádost o půjčku je prvním krokem k vyřízení úvěru a případnému získání finančních prostředků. Ne vždy ale musí být poptávka od klienta kladně vyřízena, v takovém případě pak dojde k zamítnutí žádosti, proti kterému již obvykle není možné žádné „odvolání“. V jakých případech může nastat situace, že vaše žádost bude zamítnuta, anebo dokonce neobdržíte ani žádné vyjádření?

Proč mi zamítli žádost o půjčku?

V situaci kdy žádáte o finanční injkeci, je samozřejmě zamítnutí žádosti frustrující, částečně mu ale lze předejít. Níže si proto řekneme, jak na to. Ukážeme vám jak společnosti postupují při vyhodnocování žádostí, kdy je žádost zamítnuta automaticky a kdy vlastně lze očekávat odpověď.

Kdy je žádost o půjčku ihned zamítnuta?

Těchto případů není mnoho, ale u rozumných poskytovatelů úvěrů do této skupiny spadají zájemci, kteří jsou v insolvenci. Takovým žadatelům banka ani nebankovní poskytovatelé peníze nepůjčí za žádných okolností. Existují samozřejmě jisté výjimky, ale takové bychom rozhodně nikomu nedoporučili (lichváři, soukromé osoby apod.). Jste-li v insolvenci o půjčku ve vlastním zájmu ani neusilujte. Rozhodně se však ani nesnažte tento fakt v žádosti o půjčku zatajovat – poskytovatel to beztak zjistí v rámci vyhodnocování žádosti.

Kdy obdržím odpověď na mou žádost?

Toto je velmi individuální, u každého poskytovatele je to trochu jinak. Některé společnosti jsou napojené na různé online systémy a dokážou zájemce posoudit v reálném čase a to v kteroukoliv denní, nebo noční hodinu (např. Zaplo). Některé společnosti ale naopak žádosti vyhodnocují i částečně lidskou silou – a tedy pouze v pracovní hodiny. Je tedy patrné, že zatímco u první společnosti obdržíte vyjádření třeba do 5 minut. U té druhé to může trvat i několik dní (v případě žádosti podané v pátek večer).

Proč mě nikdo nekontaktoval?

Jak je to možné? V případě, že jste žádali o půjčku u banky, měli byste vyjádření o potvrzení, nebo zamítnutí obdržet vždycky. Nemusí být nutně uveden důvod, ale vyrozumění dostanete pokaždé. U nebankovních společností taková podmínka však není. Nebankovní společnost tedy zájemce vyrozumět nemusí.

Proč byla moje žádost o půjčku zamítnuta?

Důvodů může být opět celá řada, tím stěžejním důvodem však bývá, že již máte dluh u jiné společnosti, anebo máte nedostatečnou bonitu. Poskytovatel v takovém případě chrání jak sebe tak vás – důsledky nesplácení úvěru totiž mohou způsobit vážné potíže klientovi – a poskytovatel půjčky samozřejmě má zájem na tom, aby mu bylo řádně spláceno vše co zapůjčil. Podstatným faktorem totiž bývá i historie klienta a jeho platební morálka, tu lze bezpečně vyčíst v různých registrech dlužníků. Všechny výše uvedené aspekty odrážejí celkovou bonitu zájemce – a ta je rozhodující.

Co všechno má vliv na bonitu?

 • věk
 • pohlaví
 • vzdělání
 • pracovní poměr
 • rodinný stav
 • trvalé příjmy
 • pravidelné výdaje
 • platební morálka

 • Poradna: Jaké jsou důvody k zamítnutí žádosti o půjčku? A co s tím?
 • Autor článku:
 • Publikováno: 1. 5. 2019
 • Kategorie: Půjčky
 • Štítky:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…

Další užitečné články, které byste neměli minout