Poradna: Kde si rychle půjčit 50000 Kč?

Archivní článek v kategorii v kategorii Půjčky

50 000 Kč je částka, kterou lidé hledají často, dá se za ní pořídit hezká rodinná dovolená, anebo třeba nakoupit spotřebiče do domácnosti. Klienti u tohoto typu úvěrů hledají zejména dobrý úrok a rozumnou výši měsíčních splátek. Rychlost vyřízení pak u těchto půjček není natolik zásadní, jako u drobných půjček před výplatou. Dnes si proto srovnáme nabídku na bankovním i nebankovním trhu.

Rychlá půjčka 50 000 Kč

Půjčku 50 000 Kč nabízejí jak bankovní instituce, tak nebankovní společnosti. Vybírat je z čeho, společným jmenovatelem bývá delší doba splatnosti – půjčka se obvykle splácí 1× měsíčně, zpravidla převodem z účtu (ale jsou samozřejmě i výjimky typu Provident půjčka, kde lze splácet hotově obchodnímu zástupci na týdenní bázi). Jak vybrat vhodnou půjčku kolem 50 tisíc?

  • Rozhodně hledejte půjčku bez skrytých poplatků za vyřízení a poskytnutí
  • Vybírejte z půjček, které neúčtují administrativní poplatky za vedení účtu
  • U delší doby splatnosti budou měsíční splátky nižší (ale zase více přeplatíte)
  • Zjistěte si výši poplatků a sankcí za prodloužení doby splatnosti půjčky
  • Poptejte možné nadstandardní služby (odklad pravidelné splátky apod.)

Mezi poskytovateli jsou velké rozdíly

Je samozřejmé, že mezi jednotlivými poskytovateli jsou značné rozdíly. Například v bance, kde máte svůj účet můžete dosáhnout na výborné úrokové sazby (zejména pokud se vám bude dařit řádně splácet) a nadstandardní služby bývají skoro samozřejmostí (ikdyž často za příplatek), u nebankovních společností je zase možné získat 50 000 Kč i bez registru. Pokud máte pravidelný příjem a můžete jej doložit, zkuste nejprve půjčku u té „své“ banky (často nabízejí předschválené úvěry na základě aktivity účtu klienta). Pokud ovšem máte z minulosti nějaký „škraloup“ týkající se pozdního splácení, případně záznam v registru, bude „nebankovka“ jedinou možností.

50000 Kč i bez doložení příjmu? Ano…

Padesát tisíc už je poměrně vysoká částka, jak jsme zmínili v úvodu, dá se za tyto peníze pořídit již docela dost. Je proto nasnadě, že každý poskytovatel bude u této výše půjčky již obezřetnější a bude se snažit žadatele o půjčku ještě důkladněji prověřit. Dokládání příjmu však nemusí být nezbytné vždy, výjimky existují (viz dále). Nicméně obecně lze říci, že u částky 50 000 Kč již bude naprostá většina poskytovatelů vyžadovat nějakým způsobem doložení finančního příjmu.

Co musí splňovat žadatel o půjčku?

  • Věk min. 18 let
  • České státní občanství
  • Stálý a doložitelný finanční příjem
  • Vlastní bankovní účet (vedený na jméno žadatele)

Doporučené půjčky 50000 Kč

Moneta Money Expres půjčka

Půjčka od Moneta Money je nejlevnější bankovní půjčkou v Česku. Její úroková sazba začíná již na hranici 4,9 % a nabízí navíc další zajímavá zvýhodnění pro řádně splacející klienty.

Ilustrativní příklad

Půjčka 50000 Kč, doba splatnosti 30 měsíců, měsíční splátka 1876,65 Kč, úroková sazba 9,4 %, RPSN 9,81 %, pojištění 0 Kč/měsíčně, poplatek za sjednání online 0 Kč, celkem zaplatíte 56 299,58 Kč.

123půjčka

123půjčka je nejschvalovanější nebankovní půjčkou v Česku. Její hlavní výhoda tkví v rychlosti vyřízení, dostupnosti také bez kontroly registru dlužníků a v případě dobré bonity žadatele ani není nutné dokládat finanční příjem. Nevýhodou ale je, že konkrétní nabídka půjčky je stanovena až na základě vyplněné nezávazné online poptávky.

Smart půjčka

Smart půjčka láká na vyplacení 50000 Kč hotově na ruku do 48 hodin, využívá k tomu vlastní síť obchodních zástupců. Vyplacení je logicky o něco pomalejší a půjčka je kvůli tomu i o něco dražší, nicméně zase dominuje solidní „průchodností“ žádostí a faktem, že žadatel nemusí mít vlastní bankovní účet, protože peníze mu budou předány v hotovosti. Konkrétní nabídka je ale i v tomto případě otázkou nezávazné žádosti, bohužel.

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…

Další užitečné články, které byste neměli minout