Až 20 000 Kč ještě dnes na účtu? Žádný problém, klikněte zde...

Potřebujete peníze rychle? Jaké výhody a rizika představuje přímý výkup nemovitosti?

Publikováno 30. 9. 2020 v kategorii Hypotéky, Vzdělávání

Nechcete čekat, až se pro vaši nemovitost najde vhodný kupec nebo jednoduše nemáte na tuto zdlouhavou proceduru čas? Vyzkoušejte přímý výkup nemovitostí s garancí bezpečnosti i rychlého odkupu, které vám u nás nabízí již několik realitních kanceláří. Poradíme vám, kdy se pro vás taková služba hodí a na co si dát pozor.

  • Společnosti, které nemovitosti vykupují na sebe berou rizika s budoucím prodejem
  • Nabídky odkupu za „až 95 % hodnoty“ jsou zpravidla nesmyslné, počítejte spíše se 60 %
  • Za dobrou nabídku při přímém výkupu lze považovat hodnotu kolem 80 %
  • Peníze obdržíte obvykle vcelku rychle, ale samozřejmě nedostanete tolik jako když nemovitost prodáte sami se vším co s tím souvisí

Výhody přímého prodeje nemovitosti

Výše výkupní ceny, efektivní právní servis, minimum nutného času – to jsou benefity, které jsou pro náročné klienty při použití přímého výkupu nemovitosti zásadní. Už není třeba čekat na zájemce, posílat platby za požadavky státních zástupců, čekat na převedení platebních prostředků z hypoték, nebo se přizpůsobovat termínům zájemců o nemovitost, odhadcům apod. Nevěříte?

Rychlý prodej nemovitosti a peníze do dvou dnů?

Takové je heslo mnoha realitek, specializujících se na výkup nemovitostí. Takže chcete-li prodat byt, dům, rekreační objekt nebo třeba pozemek bez starostí a takřka okamžitě, vsaďte v první řadě právě na jejich služby. Konzultace, odhad nemovitosti i konečný návrh ceny za odkoupení jsou rychlé, bezplatné – a především zcela nezávazné! Za zeptání tak skutečně nic nedáte – naopak, můžete jen získat.

Výkup je možný vždy, počítejte však s několika háčky

Problémem pro některé specialisty nejsou ani nemovitosti v zástavě, exekuci či s další právní zástavou. Ovšem o vysoké výkupní ceně, v reklamě se leckdy blížící i 95 % odhadované maloobchodní ceny, si můžete nechat jen zdát. Spíše počítejte s nabídkou 50-60 % hodnoty. Přece je výkupce nese poměrně značné riziko. Na druhou stranu pro něj není problém ani podílové nebo družstevní vlastnictví. To, co laik vnímá jako téměř nepřekonatelnou překážku, je pro specialisty v oboru denním chlebem. Jak jinak by mohli nabízet třeba okamžitý výkup nemovitosti s penězi do 24 hodin a další podobné benefity?

A jaké jsou záruky? Ty nejvyšší možné! Kupní cena nemovitosti, kterou si se zástupcem realitní kanceláře sjednáte, je vždy uložena v pojištěné bankovní, notářské či advokátní kanceláři. Samozřejmostí je i pojištění profesní odpovědnosti.

Odhad ceny nemovitosti zdarma – je to reálné?

Možná si říkáte, že takovou složitou a časově náročnou službu by zdarma žádný profesionál nikdy nenabízel. Ovšem má-li realitní kancelář k dispozici takové benefity, jako je analýza zrealizovaných prodejů v dané lokalitě v určitém časovém období, cenové mapy a nezbytné know-how dlouholetého působení na trhu, je takový odhad ceny nemovitosti zcela plnohodnotný po všech stránkách.

Kdy se vám může hodit okamžitý výkup nemovitosti?

Tyto služby mohou být užitečné v případě, že se právě potýkáte s exekucí nebo oddlužením. Ale také ve chvíli, kdy máte vyhlédnutou jinou nemovitost, ale její majitel nemůže nebo nechce čekat na peníze od banky a vybavení všech souvisejících záležitostí.

S veškerou právní zárukou – jinak to ani nejde

Bát se nemusíte ani okamžitého vystěhování, nutnosti placení dalších poplatků nebo dlouhého čekání na peníze. U těch nejlepších profesionálů je do dvou dnů od potvrzení technického a právního stavu nemovitosti vše vyřízeno. A vy na tom rozhodně jen a jen vyděláte.


Přečtěte si také…

Další užitečné články, které byste neměli minout