Až 20 000 Kč ještě dnes na účtu? Žádný problém, klikněte zde...

Povinné ručení od prázdnin zdražilo, v průměru o více jak 2 %

Publikováno 24. 10. 2019 v kategorii Novinky, Povinné ručení

Průměrná cena povinného ručení stoupla za poslední dva měsíce o 2,3 % na 7 569 Kč, vyplývá to z údajů společnosti Broker Consulting. V září letošního roku bylo možné za tuto částku sjednat pojištění odpovědnosti z provozu vozidla pro novou Škodu Octavia 1,6 TDI s výkonem 85 kW. Tedy pro typický vůz českých domácností.

Růst cen povinného ručení lze očekávat

Pojišťovny letos zdražují jen pomalu, ovšem výhledově lze očekávat zdražení znatelnější. Důvodem je, že vybrané pojistné stále nepokrývá celkové náklady na vyřízení škodných událostí ze strany pojišťoven. Aktuální schodek je přes 1,5 miliardy Kč. Výraznějšímu zdražování zatím brání konkurenční boj mezi pojišťovnami. Výraznější zdražení své pojistky tak prozatím pocítí spíše rizikoví klienti, kteří v minulosti způsobili nehodu.

12 pojišťoven na trhu, vybírat je z čeho

Povinné ručení v současné době poskytuje celkem 12 pojišťoven na českém trhu. Většina z nich určuje své ceny segmentací, cenu pojištění tak vypočítává podle věku a bydliště řidiče, stáří a typu vozidla, objemu a výkonu, či počtu najetých kilometrů za rok. Očekávat se dá, že postupem času do výpočtu zahrnou i například množství a rozsah přestupků či vybavenost vozidla asistenčními systémy.


Přečtěte si také…

Další užitečné články, které byste neměli minout