Půjčka 100 000 Kč – nejlepší nabídky

Archivní článek v kategorii v kategorii Půjčky

V nedávno zveřejněném článku jsme v poradně zodpovídali dotaz, kde si nejvýhodněji zapůjčit částku 50 000 Kč. Dnes se podíváme na dvojnásobnou částku – rovných 100000 Kč. Opět budeme hledat nejvýhodnější nabídku a podíváme se na ukázkové kalkulace, kde si tuto částku půjčit v bance a za jakých podmínek je možné si půjčit 100 000 Kč bez kontroly registru dlužníků.

Půjčka 100 000 Kč bez registru, nebo v bance?

Stotisíc už je velká částka, lze za ní pořídit ojetý automobil (většina se jich prodává jen lehce nad touto cenovou hranicí), zrekonstruovat koupelnu, či pořídit luxusní dovolenou pro celou rodinu. 100 000 Kč je tedy částka za kterou si lze pořídit hodně radostí, ale také částka, která může žadatele dostat do velkých potíží, pokud si zvolí nevýhodnou nabídku a nebude řádně splácet. Proto i zde platí naše doporučení:

  • Zvažte nejprve méně rizikovou půjčku u banky až po té „nebankovku“
  • Delší doba splatnosti půjčky = nižší měsíční splátky, ale větší přeplatek
  • Informujte se na možnost odložit splátku, nebo nadstandardní připojištění
  • Neberte si u této částky úvěr za který je nutné ručit nemovitostí či směnkou
  • Dostante-li se do potíží se splácením, situaci vždy řešte co nejrychleji

Nejlevnější bankovní půjčka 100 000 Kč

Výhodou bankovních půjček je obvykle menší rizikovost a výhodnější úrok. Nejlevnější bankovní půjčky pak klesají s úrokem i pod hranici 6 % pa. Podmínkou však samozřejmě zůstává nutnost řádně splácet, lepší úrok je totiž často dosahován odpuštěním měsíčních splátek. Půjčka od GE Money Bank patří mezi nejlepší bankovní půjčky v současnosti, vyniká jak velmi dobrým úrokem tak řadou dalších nadstandardních služeb. Navíc ještě garantuje vyřízení žádosti do 5 minut, tím smazává obvyklý mýtus, že bankovní půjčky jsou pomalé.

Ilustrativní příklad

Půjčka 10000 Kč, doba splatnosti 60 měsíců, měsíční splátka 1999,05 Kč, úroková sazba 7,4 %, RPSN 7,65 %, pojištění 0 Kč/měsíčně, poplatek za sjednání online 0 Kč, celkem zaplatíte 119 942,72 Kč.

Půjčka 100000 Kč bez registru

Vysokou půjčku s dostatečně dlouhou dobou splatnosti lze získat rovněž v nebankovním sektoru. Výhodou je výrazně vyšší schvalovatelnost a rychlejší vyřízení žádosti. Peníze lze získat i bez kontroly registru dlužníků a samozřejmě ani zde se neplatí žádné poplatky předem. Rozhodně je ale vhodné se mezi nebankovními nabídkami pohybovat opatrněji, riziko nevýhodných půjček a podvodných nabídek je zde vyšší. Vyplatí se proto spoléhat na srovnávače půjček a číst zkušenosti klientů.

123půjčka – vítěz srovnávacích testů

Nebankovní 123půjčka splňuje všechno výše uvedené. Schvalovatelnost žádostí je i mezi nebankovními společnostmi nadprůměrně vysoká, ideálně se hodí na větší výdaje a díky dlouhé době splatnosti lze snížit měsíční splátky na přijatelnou mez. Úroková sazba pak začíná jen o pár procentních bodů výše, než je bankovní průměr.

Půjčka 100 000 Kč od Tesco

Také Tesco (v tomto případě stojí fakticky za produktem Home Credit) nabízí zajímavou stotisícovou půjčku. Ta navíc – ač nebankovní – se dokáže směle vyrovnat nabídkám bankovních institucí. Tesco půjčka totiž při řádném splácení garantuje lepší úrok než je bankovní průměr. I u „nebankovky“ tak lze získat hodně velkou částku, profitovat z dobré schvalovatelnosti a vyšší dostupnosti, ale přitom splácet za rozumné úrokové sazby.

Ilustrativní příklad

Půjčka 10000 Kč, doba splatnosti 84 měsíců, měsíční splátka 1899 Kč, úroková sazba 14,49 %, RPSN 15,6 %, celková částka splatná spotřebitelem je 159 516 Kč.

Půjčka 100 tisíc ručená nemovitostí? Rozhodně ne!

Pokud nemůžete dokládat finanční příjem a zároveň máte záznamy v registrech dlužníků, žádnou půjčku vám rozhodně nedoporučíme. Pro úplnost však zmíníme, že řešení i v takové situaci je. Vyžaduje však ručení nemovitostí, u relativně malé půjčky 100 000 Kč ale toto řešení smysl nedává. Půjčka od Finemoney by – po řádném zvážení rizik – mohla být vhodná pouze v situaci, kdybyste hledali výrazně vyšší částku.

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…

Další užitečné články, které byste neměli minout