Až 20 000 Kč ještě dnes na účtu? Žádný problém, klikněte zde...

Půjčky pro nezaměstnané existují, obvykle jsou ale více úročeny a mohou být rizikové

Publikováno 22. 1. 2020 v kategorii Půjčky

Většina z nás to někdy zažila. Ve firmě, které jste věnovali podstatnou část života, znenadání dojde k rozsáhlým změnám a vy bohužel skončíte mezi lidmi, s nimiž už se nadále nepočítá. Ztráta zaměstnání dokáže být opravdu bolestivá a to zvláště v momentě, kdy jste na ni nebyli dopředu připraveni a nemáte tudíž žádné plány do budoucna. Náhlou absencí měsíčních příjmů pak samozřejmě utrpí také stav rodinného rozpočtu, pokud nemáte našetřené nějaké peníze pro takovéto krizové situace. Půjčky pro nezaměstnané existují, ale bez rizika rozhodně nejsou.

  • Pokud nemáte zaměstnání, na velkou půjčku raději předem zapomeňte
  • Půjčku malého rozsahu můžete získat, ale za cenu vyšších úroků
  • Důležitá je vaše celková bonita a míra zadluženosti
  • Půjčka by měla být až poslední možností, kterou zvolíte
  • Rozhodně se nevyplatí půjčit si peníze na splacení jiného úvěru

Pracovní poměr skončí, povinné výlohy však nikoliv

Když z nějakého důvodu zanikne pracovní poměr, není úplně jednoduché si během krátkého časového horizontu najít zaměstnání nové. Ačkoli je na trhu práce poměrně rozsáhlá poptávka, na druhou stranu se ne všechny nabídky dají považovat za adekvátní co do počtu odpracovaných hodin a množství za ně získaných peněz. Samozřejmě chápeme, že se po ztrátě zaměstnání nechcete bezhlavě vrhat do náručí nového, které se ani zdaleka neblíží vašemu původnímu očekávání. Jenže na druhou stranu pravidelné výlohy za stravování, bydlení, energii, dopravu, oblečení nebo léky nepočkají.

Půjčka může být řešením, ale pouze krajním

Světlo na konci tunelu pak může představovat půjčka, která vám v časech nezaměstnanosti poskytne důležitou finanční jistotu. Pokud se pro tuto možnost rozhodnete, musíte zároveň počítat s tím, že u bankovních společností, které se musejí řídit určitými pravidly, s žádostí nepochodíte. Pravidelný příjem je totiž zásadní podmínkou, přes kterou prostě nejede vlak. Naději ovšem přinášejí společnosti nebankovní a jejich půjčky bez doložení příjmu, které se specializují právě na případy lidí, kteří v životě neměli tolik štěstí.

Jak probíhá žádost o nebankovní půjčku v nezaměstnanosti

Podání žádosti o nebankovní půjčku bez doložení příjmu probíhá velice jednoduše. Stačí pouze zkontaktovat danou společnost telefonicky a nebo pomocí speciálního formuláře dostupného na webových stránkách, v rámci něhož vyplníte osobní údaje o vás a výši požadovaného úvěru. Následně se vám ozve pracovník příslušné společnosti, s nímž se domluvíte na všech bližších detailech. Ke schválení půjčky dojde v podstatě ještě ten samý den a pokud máte k dispozici bankovní účet (namísto věčného schovávání peněz pod matraci), v tentýž den vám peníze přijdou. Jestli bankovním kontem nedisponujete, dostanete peníze o něco později formou poštovní poukázky, přičemž dopředu počítejte s drobným poplatkem za tuto službu.

Výhody nebankovních půjček

Hlavní důvod, kvůli němuž jste se uchýlili ke sjednání nebankovní půjčky, známe. Existují však i další výhody, které by rozhodně neměli uniknout vaší pozornosti. Peníze získané od nebankovní společnosti můžete využít úplně na cokoliv a nemusíte se ze svých záměrů nikomu zpovídat. Dále vás také potěší, že tato služba je bez skrytých poplatků. Kromě absence dokládání příjmů vás také nikdo nebude kontrolovat z hlediska úvěrové minulosti.  • Půjčky pro nezaměstnané existují, obvykle jsou ale více úročeny a mohou být rizikové
  • Autor článku:
  • Publikováno: 22. 1. 2020
  • Kategorie: Půjčky


Přečtěte si také…

Další užitečné články, které byste neměli minout