Až 20 000 Kč ještě dnes na účtu? Žádný problém, klikněte zde...

Rychlá půjčka malého rozsahu? Dříve pouze u nebankovních společností, dnes už i v bance

Archivní článek v kategorii v kategorii Půjčky

Při jakémkoliv srovnání bankovních a nebankovních produktů je možné velmi rychle dojít k několika odlišnostem. A právě ty do nedávné doby celkem úspěšně hovořily ve prospěch nebankovního segmentu. Byla to například rychlost vyřízení celé záležitosti, minimální administrativní procesy a blesková výplata peněz. Navíc, nebankovní úvěry lze využívat v relativně malé výši, což bylo u banky značným problémem.

Malá půjčka od vaší banky?

Je pochopitelné, že bankovní společnosti si jasně uvědomily, že v tomto směru ztrácí náskok před nebankovními poskytovali a jednoduše přicházejí o potenciální zákazníky. Proto v posledních týdnech až měsících došlo k několika změnám u vybraných bank a v jejich produktových nabídkách se začaly objevovat konkurenční úvěry.

S čím přišly bankovní instituce?

Řada bank do svého portfolia zanesla i malé a krátkodobé půjčky. Právě ty byly tou největší doménou nebankovního segmentu. Nyní máte možnost půjčit si sumu v řádu několika tisíc korun a zároveň si vybrat i kratší termín splatnosti než jeden rok. Pro malou půjčku tak můžete zajít i do banky. Toto je však teprve odrazový můstek. Zmínka by měla padnout také o tom, že banky se snaží porážet nebankovní poskytovatele nižší úrokovou sazbou, která je celkem variabilní, a to i pro částky menších hodnoty. Banky už nezaostávají ani v rychlosti výplaty. Vzhledem k tomu, že schválení je realizováno v relativně krátkém čase, dochází pak k okamžité výplatě na účet klienta. Takže i tento nedostatek bankovní společnosti celkem úspěšně vykrývají.

Dostupnost skrze internet a mobilní telefon

Nebankovní půjčky libovolné výše jsou oblíbené i díky své přístupnosti. Z pohodlí domova vyplníte online žádost a vše vyřídíte online. Takovou výhodou však dnes disponují i samotné banky. Ano, i u mnoha společností jsme se nyní konečně dočkali toho, že o peníze si můžete říci odkudkoliv po internetu. Spousta bank svým klientům nyní nabízí i možnost požádat o krátkodobou půjčku prostřednictvím mobilního bankovnictví. A pravdou je, že to využívá hodně majitelů chytrých telefonů, takže cíleno je na maximální komfort a snadnou dostupnost.

Krátkodobé bankovní půjčky

Nyní je třeba přinést kromě slov také důkazy o tom, že na trhu výše popisované bankovní půjčky skutečně existují. Pro příklad můžeme prezentovat určitě tyto.

  • Air Bank půjčka už od 5 000 Kč se splatností od 6 měsíců.
  • Minutová půjčka od Equa Bank od 5 000 Kč se splatností od 3 měsíců.

Jak sami můžete správně tušit, takové bankovní půjčky už plnohodnotně nahrazují úvěry typu půjčka před výplatou. Takže pokud jakkoliv váháte při oslovení nebankovních poskytovatelů, dnes už máte možnost vsadit na záruky a bezpečnost bank. Otázkou samozřejmě zůstává, jak na takový krok bank zareagují nebankovní společnosti a zda přijdou zase oni s něčím inovativnějším, aby si nazpět přetáhli klienty, o něž přišli.

  • Rychlá půjčka malého rozsahu? Dříve pouze u nebankovních společností, dnes už i v bance
  • Autor článku:
  • Publikováno: 1. 5. 2019
  • Kategorie: Půjčky
  • Štítky:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…

Další užitečné články, které byste neměli minout