Až 20 000 Kč ještě dnes na účtu? Žádný problém, klikněte zde...

Tornádo nelze předpovědět. Pojištění proti silnému větru není radno podceňovat

Publikováno 16. 7. 2021 v kategorii Pojištění

Během letošního léta příroda v Česku, ale i v okolních zemích ukázala svoji sílu a ničivou podobu. Škody způsobené špatnými povětrnostními podmínkami byly značné. Především vítr a tornádo na Moravě se postaraly o své. Po shlédnutí ničivých škod by se měl asi každý majitel nemovitosti zamyslet nad adekvátním pojištěním nemovitosti. A to hlavně v souvislosti se silnými větry.

Není vítr, jako vítr

Pokud se rozhodnete pojistit si domácnost nebo upravit aktuální pojištění, zaměřujte se i na ty nejmenší detaily. Jsou to pojistné podmínky a výluky. Právě definice vichřice se může u vybraných pojišťoven značným způsobem lišit. I když jsou živelné pohromy v podstatě základem jakéhokoliv pojištění, vždy se nemusí jednat o to samé.

Myslete na pojištění všeho druhu

Když se řekne pojištění proti silnému větru, určitě to neznamená jen pojištění nemovitosti, jak by si mohl někdo myslet. Pojištění souvisejících s vichřicích může být více než dost. Pokud jde o nemovitost, lze jich rozlišovat hned několik.

V případě pojištění nemovitosti si musíte uvědomit, že jde pouze o holou stavbu. Nápomocna vám může být praktická pomůcka. Když byste otočili dům vzhůru nohama, pojištění nemovitosti se týká všeho, co vám nevypadne a zůstane pevně spjato s domem. Jsou to okna, střecha, podlahy, obvodové zdi a jiné. Ostatní věci spadají do pojištění domácnosti cílícího na vybavení vnitřních prostor. V obou případech by mělo být nastaveno dostatečné pojistné plnění z pohledu vichřice, deště a jiných nevlídných povětrnostních podmínek.

V neposlední řadě neopomínejte ani na pojištění odpovědnosti. Vichřice může poměrně snadno utrhnout kus vaší střechy a poničit sousední nemovitost. Dalšími příklady jsou trampolíny, zahradní nábytek a jiné předměty. V takový okamžik přijde vhod pojištění odpovědnosti. Na druhou stranu je nutné dokázat i patřičné zabezpečení odfouknutých věcí.

Pojistěte si proti vichřici i vozový park

Vichřice je přírodním živlem, který neničí pouze rodinné domy, ale může zničit také váš automobil. Pro takové případy je vhodné myslet na adekvátní pojištění. V rámci havarijního pojištění ho získáte v podstatě automaticky. U povinného ručení dostanete možnost připojištění, které myslí na živelné pohromy. Tam ovšem počítejte s určitými limity plnění oproti havarijnímu pojištění. Všechna výše uvedená pojištění se samozřejmě netýkají pouze domácností a soukromých věcí. Na adekvátní pojištění proti silnému větru by měli myslet také podnikatelé. I v jejich případě mohou přírodní živly v podobě vichřice, tornáda nebo deště napáchat nevratné škody v řádu stovek tisíc až milionů korun. Pokud disponujete starší pojistnou smlouvu, proveďte důkladnou kontrolu pojistných podmínek a nechte si ji raději přepracovat podle stávajících potřeb a hodnoty dané věci. Pojistné smlouvy se obecně vyplatí aktualizovat po několika letech, aby konkrétní pojištění bylo aktuální a efektivní.

  • Tornádo nelze předpovědět. Pojištění proti silnému větru není radno podceňovat
  • Autor článku:
  • Publikováno: 16. 7. 2021
  • Kategorie: Pojištění


Přečtěte si také…

Další užitečné články, které byste neměli minout