Vánoční půjčka – 3 tipy na oblíbené produkty

Archivní článek v kategorii v kategorii Půjčky

Ochota Čechů půjčovat si před Vánoci peníze rok od roku narůstá, stejně jako částka, kterou si půjčují. Kupříkladu loni se jednalo průměrně až o 10 000 Kč a letos bude pravděpodobně průměrná částka utracená za vánoční dárky a výdaje spojené s přípravou Štědrého dne ještě vyšší.

Vánoční půjčka přetrvá i přes svátky

Půjčit si peníze na Vánoce je snadné, ale měli bychom mít na paměti, že peníze budeme pravděpodobně splácet ještě dlouho po odstrojení stromečku. Důležité tak je půjčovat si peníze pouze pokud skutečně není jiná varianta. Dobře si přitom spočítat, zda-li bude i po Novém roce dostatek prostředků na bezproblémové splácení a rozmýšlet za co peníze utratíme. Obecně pak platí, že se vyplatí porovnávat půjčky a nevzít hned první nabídku, která přijde. V dlouhodobějším hledisku pak je rozumné odkládat si nějaké peníze v průběhu celého roku a být na větší výdaje předem připraven.

Půjčka v bance je bezpečná, ale méně dostupná

Úvěr od banky bývá zpravidla nejlevnější variantou. Vhodné je také využití kreditní karty a jejího bezúročného období (měli byste ho dobře znát). Peníze si tak můžete od své banky půjčit třeba i na 45 dní a v klidu je splatit až po svátcích. Pozor však na překročení lhůty pro vrácení peněz, pamatujte, že půjčka z kreditní karty bývá poměrně drahá. Běžná bankovní půjčka vás vyjde vyrazně levněji!

 • Rozumné úroky a volitelně delší doby splatnosti
 • Šance získat předschválený úvěr, nebo využít předvánočních akcí
 • Bohatá nabídka produktů, které lze použít (úvěr, kreditní karty, kontokorent)
 • Nejmenší částka, kterou si lze půjčit bývá obvykle 20 000 Kč a víc (v případě úvěru)
 • Vyřízení obvykle trvá 48 hodin a víc (předschválená půjčka může ale být rychlejší)

Nebankovní půjčka je flexibilnější, ale dražší

Po loňské novele zákona o spotřebitelském úvěru už není nutné mít z nebankovních půjček zbytečné obavy. Poskytovatelé musí splňovat řadu požadavků kladených na ně zákonem a spadají pod dohled ČNB. Obezřetnost je však pochopitelně na místě vždy, když jde o peníze. Důkladné přečtení smlouvy ještě před podpisem je samozřejmostí – u banky i nebankovky. Nebankovní půjčky mohou mít v předvánočním období také své využití.

 • Řada poskytovatelů nabízí svou půjčku napoprvé zdarma (v praxi to znamená, že zaplatíte poskytovateli úvěru zpět stejnou částku, jakou jste si půjčili)
 • Možnost půjčit si i velmi malé částky (řádově již od 500 Kč)
 • Rychlé vyřízení a převod peněz na účet (ideálně ještě tentýž den)
 • Dostupnost i pro žadatele s negativní platební historií (rozhoduje bonita)
 • Vyšší úroky a sankce než v klasické bance

Ježíškova půjčka vám pomůže s výběrem

Web www.jeziskovapujcka.cz vám pomůže s výběrem nejvýhodnější půjčky. Snadno si díky němu vyberete a sjednáte půjčku během 5 minut. Nemusíte přitom nikam chodit ani telefonovat, stačí k tomu počítač, tablet nebo mobilní telefon. Jednoduše vyplníte a odešlete nezávaznou poptávku a sami si následně vyberte z nabídek 100% prověřených společností. Web je přehledný a snadno použitelný, obsahuje samozřejmě odpovědi na všechny časté otázky a příklady půjček.

Půjčku si tak zvládnete sjednat z pohodlí domova. Důležitá je pouze schopnost řádně splácet, věk 18 až 65 let a české státní občanství. Půjčka neobsahuje žádné skryté poplatky a nevyžaduje ani prokazování finančního příjmu. Půjčit si můžete až 8000 Kč na 30 dní a získané finanční prostředky můžete samozřejmě použít na cokoliv chcete. Pokud potřebujete půjčit větší částku, můžete vyzkoušet ještě web www.santovapujcka.cz, ten funguje úplně stejně, ale dokáže vám zprostředkovat úvěr až 250 000 let s dlouhou dobou splatnosti a přijatelně nízkým RPSN od 10,7 % ročně.

 • Vánoční půjčka – 3 tipy na oblíbené produkty
 • Autor článku:
 • Publikováno: 23. 5. 2019
 • Kategorie: Půjčky
 • Štítky:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…

Další užitečné články, které byste neměli minout