Až 20 000 Kč ještě dnes na účtu? Žádný problém, klikněte zde...

Vyvarujte se častým chybám při žádosti o úvěr, které vás připraví o peníze

Archivní článek v kategorii v kategorii Půjčky

Peníze potřebuje v dnešní době k životu každý. Není se proto čemu divit, že lidé s nadšením volí bankovní a nebankovní půjčky pro realizaci svých snů. Jednou je to nové vybavení do domácnosti, podruhé automobil a potřetí zase úhrada nedoplatku za energie. Možností je v tomto směru více než dost. Bohužel velká spousta žadatelů si neuvědomuje několik zásadních věcí a podceňuje žádosti o úvěr. Jestliže se nechcete upsat nevýhodným půjčkám a zbytečně si dělat problémy, pak si přečtěte pár níže uvedených a hlavně hodnotných rad. Při jejich dodržování budete mít jistotu, že rozhodně nešlápnete vedle.

Nekončete jen u banky

Rada první zní. Pokud potřebujete peníze a banka vám je neposkytne, nezoufejte a rozhodně se neobracejte na lichváře. Vždyť jsou tu ještě nebankovní společnosti. Ty sice mohou mít o něco větší úrok, na druhou stranu se pyšní benevolentnějšími splátkovými podmínkami, takže je podstatně větší šance, že u nich uspějete dříve než u banky. S tím mimo jiné souvisí i vhodný výběr poskytovatele. Nikdy nepodepisujte první nabídku, kterou před vás někdo postaví. V současné době máte možnost využít řady porovnávacích serverů, jež za vás provedou srovnání úvěrů během vteřin a vy budete ihned vědět, jaká půjčka je pro vás ta nejvýhodnější.

V žádosti o úvěr nelžete

Jestliže se bojíte toho, že váš příjem nebude stačit na schválení úvěru nebo že někdo přijde na vaši platební neschopnost z let minulých, zapomeňte na takové obavy. Skoro vždy se totiž najde někdo, kdo vám půjčí. Vy se však snažte v každé žádosti o peníze uvádět jen pravdivé informace. Dnešní kontrolní procesy bankovních a nebankovních společností jsou natolik důmyslné, že daný poskytovatel stejně dříve či později zjistí, že jste si vymýšleli. A to bude mít jediný výsledek. Zamítnutá žádost o půjčku.

Splácejte jen to, na co máte

S předchozím bodem do určité míry souvisí i ten následující. Nikdy nepřeceňujte své možnosti splácení. To je jedna z největších chyb a cest, jak se dostat do dluhové pasti. V této souvislosti lze zmínit ještě jednu hodnotnou radu. Půjčujte si jen peníze na to, co opravdu potřebujete. Každý finanční závazek je totiž spojen s jistým přeplatkem a vy si můžete zbytečně prodražit spoustu věcí.

Dbejte na splátkový kalendář

Jednou z dalších chyb mnohých klientů bank a nebankovních společností je fakt, že často zapomínají na své splátky. Nedbalost se v tomto směru zrovna dvakrát nevyplácí, o čemž vás povětšinou přesvědčí penále. Stačí vynechat jednu či dvě splátky a hned vám přijde zpoplatněná upomínka nebo budete muset uhradit nějaký sankční poplatek.

K podobné situace však může dojít i bez vaší zapomětlivosti. Nastat může situace, kdy nebudete mít peníze na úhradu měsíční splátky a výsledkem bude obdobný model uvedený výše. Pak se při podpisu smlouvy vyplatí investovat i do pojištění schopnosti splácet, což pro vás budou taková pomyslná zadní vrátka.

Čtěte smlouvy od A až do Z

Poslední a pravděpodobně nejcennější rada na závěr. Než podepíšete jakoukoliv úvěrovou smlouvu, vždy si vyhraďte dostatek času na její přečtení. Protože právě prostřednictvím ní se upisujete k tomu, vykonávat věci v ní uvedené. A pakliže byste náhodou něčemu nerozuměli, nebojte se zeptat. Každý solidní poskytovatel vám vysvětlí jakoukoliv pasáž, abyste věděli, co vlastně podepisujete. Tyto rady související s žádostí o úvěr berte jako ty základní při honbě za odpovídající peněžní sumou.

  • Vyvarujte se častým chybám při žádosti o úvěr, které vás připraví o peníze
  • Autor článku:
  • Publikováno: 1. 5. 2019
  • Kategorie: Půjčky
  • Štítky:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…

Další užitečné články, které byste neměli minout