Až 20 000 Kč ještě dnes na účtu? Žádný problém, klikněte zde...

Zboží i služby zdražují, stále více Čechů tak sahá po refinancování úvěrů ve snaze ušetřit

Publikováno 25. 7. 2022 v kategorii Půjčky

Refinancování úvěrů je pojmem, o kterém slyšel pravděpodobně každý. Jestliže jste v tomto směru nepolíbenými čtenáři a nemáte úplné povědomí o tom, k čemu je tato služba dobrá, prozradíme vám to v následujících řádcích. Zároveň se zaměříme na to, jak je refinancování v poslední době oblíbené.

Co je to refinancování půjčky?

Zjednodušeně řečeno, pod refinancováním si můžete představit nahrazení starého úvěru novým. Poptáte bankovní či nebankovní instituci, získáte lepší nabídku a využijete předkládané refinancování. Daná společnost vše podstatné vyřídí za vás. A proč vlastně dělat tento krok?

 • Získáte lepší splátkové podmínky
 • Nižší úroková sazba
 • Možnost půjčit si další peníze
 • Delší doba splatnosti

Hlavním cílem refinancování úvěru je úspora finančních prostředků. Proto je důležité si řádně spočítat, zda na tomto kroku opravdu vyděláte. Refinancování se může stát nevýhodné například v okamžiku, kdy musíte platit vysoké sankční poplatky za předčasné splacení u původního poskytovatele půjčky.

Jak si stojí refinancování obecně?

Nyní pojďme zabrousit do statistik. Když budeme vycházet z mnohých veřejných průzkumů, tak je pravdou, že o refinancování úvěrů slyšelo více jak 85 % obyvatel. Pokud jde o jeho využívání, podíl je pochopitelně menší. Pohybuje se kolem 31 %. Tito lidé si na službě chválí hned několik přínosných vlastností.

 • Možnost doplacení přidružených dluhů, jakými jsou třeba kreditní karty
 • Umoření kontokorentu
 • Získání lepších splátkových podmínek

Je pravdou, že přes čtyřicet procent lidí si myslí, že refinancování je skutečně něčím, co dokáže ušetřit peníze. Dalších čtyřicet procent má váhavější názor, ale v podstatě stejnou domněnku. Možná i díky tomu roste podíl refinancovaných úvěrů na trhu. Lidé v tomto produktu jednoduše vidí cestu, jak ušetřit, a hlavně tomuto řešení důvěřují.

Úspora peněz může být znatelná

Možná si nyní pokládáte otázku, kolik vlastně refinancováním půjčky můžete ušetřit? I v této oblasti jsou realizovány nejrůznější statistiky. Většina lidé se shoduje na tom, že refinancování jim ušetřilo mezi dvěma až pěti tisíci korun. A to není malá částka. Ti s nevýhodnými půjčkami dokonce ušetřili více jak deset tisíc korun. Jedná se zhruba o 25 % dotázaných. Pouhých 15 % oslovených prozradilo, že jejich úspora byla pod dva tisíce korun.

Současný bankovní a nebankovní trh je v tomto směru hodně pestrý. V podstatě každá instituce a společnost nabízí možnost refinancování. Díky velkému konkurenčnímu boji se tak můžete dopracovat k zajímavým nabídkám. Pro jejich výběr je vhodné využít některého z prověřených srovnávačů. Ten vám ušetří čas a hlavně peníze. Nemusíte trávit hodiny výběrem a porovnáváním, když se požadovaného výsledku domůžete obratem. Ti, kdo někdy využili refinancování půjčky si samozřejmě pochvalují nejenom novou výhodnější úrokovou sazbu. Jsou to i další benefity, které jednoduše přijdou vhod. Níže je uvádíme seřazené podle oblíbenosti od těch nejlepších.

 • Transparentní smluvní podmínky
 • Zajímavé odměny za včasné splácení půjčky
 • Jednoduché vyřízení refinancování úvěru

Proč platit více než musíte, když je tu refinancování? To navíc vyřídíte z pohodlí domova prostřednictvím online žádosti. Srovnejte si čas od času splátkové podmínky svých aktuálních závazků a nebojte se přínosné změny.

 • Zboží i služby zdražují, stále více Čechů tak sahá po refinancování úvěrů ve snaze ušetřit
 • Autor článku:
 • Publikováno: 25. 7. 2022
 • Kategorie: Půjčky


Přečtěte si také…

Další užitečné články, které byste neměli minout