Až 20 000 Kč ještě dnes na účtu? Žádný problém, klikněte zde...

Proč má smysl porovnávat nabídky úvěrů – ušetříte peníze i čas

Archivní článek v kategorii v kategorii Půjčky

Každý si chce čas od času udělat radost a pořídit si něco nového a krásného. Někdy je naopak zapotřebí doplatit nečekané výdaje, složenky a podobné závazky. K tomu všemu potřebujete v dnešní době peníze. Jestliže jich nemáte dostatek, nejlepší a v podstatě nejrychlejší cestou k úspěchu jsou půjčky. Ty získáte téměř na každém kroku.

Nezávislé srovnání půjček

Finance si lze při řádném splácení půjčovat pravidelně. Proč se tak zatěžovat dlouhodobým šetřením, když peníze můžete mít mnohem dříve a bez problému je splácet? Pokud se řekne půjčka, každý okamžitě vyrazí do své banky a tam o ni požádá. Jenže, je tato cesta opravdu tou nejlepší, jakou se můžete vydat?

Když vybíráte půjčku, srovnejte jich hned několik najednou

Ano, tohle základní pravidlo by vám mělo utkvět v hlavě pokaždé, kdy začnete uvažovat o bankovním či nebankovním úvěru. Nikde totiž není podmínkou, že právě vaše banka nebo zvolená finanční společnost přináší to nejlepší na trhu, natož přímo pro vás.

Stejně jako srovnáváte různé ceny vozů před koupí, měli byste něco podobného provést také u půjček. Nyní se vám před očima možná vykreslí celkem nežádoucí proces – každý den obcházíte pár poboček bank, podstupujete dlouhé rozpravy s finančními poradci, sbíráte jednotlivé ceníky a podmínky úvěrů a ty pak doma pracně porovnáváte. Nebojte, takovým scénářům je už dávno konec. Dnešní přetechnizovaná doba nabízí daleko efektivnější a praktičtější řešení. Tím je srovnání půjček na internetu.

Vyberte si ten správný srovnávač úvěrů

Pakliže se při cestě za výhodným úvěrem zaměříte na online porovnávače, zjistíte, že jich existuje celá řada. Internet je v tomto směru hodně pestrý, a ne každý projekt je zdrojem aktuálních a přínosných informací. Takže aby vám bylo konkrétní řešení něco platné, musíte vědět, podle čeho jej nalézt. Níže uvádíme několik základních charakteristických vlastností vypovídajících o kvalitě srovnávačů půjček.

Zaměřujte se nezávislé projekty
To jsou takové, které neupřednostňují vybrané poskytovatele i za cenu toho, že vám budou prezentovat vyšší úrokovou sazbu.
Vsaďte na jednoduchost
Vybírejte si porovnávací projekty, v nichž se vyznáte a hned na první pohled budou působit přehledně. Vysněný úvěr se vám bude hledat daleko snáze.
Dostatek informací
Každý nabízený produkt bankovního i nebankovního charakteru musí být spojen s odpovídajícím množstvím aktuálních informací, a to se týká hlavně velikosti úvěrů, doby splatnosti, hodnoty RPSN apod.

Teprve takový srovnávač půjček vám bude plně nápomocen a přinese hned několik užitků. Tím prvním bude jistě úspora drahocenného času. Žádné osobní obcházení poboček bank, ale jednoduché srovnání na internetu během pár desítek vteřin. Těšit se můžete také na to, že vámi zvolený produkt si okamžitě objednáte, a to za pomoci praktického internetového formuláře. Tento proces vám ve výsledku ušetří i peníze, protože máte jistotu, že narazíte na tu nejvýhodnější půjčku oproti té, kterou by vám nabídli ve vaší domovské bance.

Srovnávače půjček mají smysl, přesto si dejte pozor

Jak můžete správně tušit, výše zmíněné porovnávače půjček jsou přínosem určitě pro každého. Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv, vždy buďte obezřetní, i když půjde o spolehlivý server, jež slibuje cokoliv. Při správném výběru půjčky si pohlídejte jeden z nejzásadnějších parametrů, který by měl být uveden u jakéhokoliv nabízeného produktu. Je to hodnota RPSN neboli roční procentuální sazba nákladů. Ta totiž v sobě zahrnuje nejenom úrok, ale také všechny přidružené poplatky – např. vedení úvěrového účtu, pojištění schopnosti splácet, transakční poplatky a mnohé další. Právě tento parametr půjčky je nejvíce vypovídající. Vyzkoušejte ten správný srovnávač půjček a vězte, že takovému řešení přijdete velice brzy na chuť.

  • Proč má smysl porovnávat nabídky úvěrů – ušetříte peníze i čas
  • Autor článku:
  • Publikováno: 1. 5. 2019
  • Kategorie: Půjčky
  • Štítky:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…

Další užitečné články, které byste neměli minout