Až 20 000 Kč ještě dnes na účtu? Žádný problém, klikněte zde...

Prudký pokles hypotečních sazeb pokračoval také v září. Průměrná sazba je 2,47 %

Publikováno 16. 10. 2019 v kategorii Hypotéky, Novinky

I nadále pokračuje letošní trend ve zlevňování hypoték, stejně jako v srpnu ale platí, že klesající úrokové sazby pouze minimálně reflektuje zájem lidí. V září si tak pro hypotéku přišlo pouze o 206 lidí více, než v srpnu.

Průměrná úroková sazba je 2,47 %

Podle Fincentrum Hypoindexu byla průměrná úroková sazba v září 2019 na úrovni 2,47 %, opět došlo tak k meziměsíčnímu propadu, tentokrát o dalších 0,14 procentního bodu. V září došlo k uzavření 6359 hypotečních smluv, celkový objem poskytnutých hypoték se přitom jen těsně dostal přes hranici 15 miliard korun.

Graf s přehledem úrokových sazeb za období leden-září 2019
zdroj: Hypoindex

Banky zlevňují i třikrát do měsíce

Průběžné zlevňování hypotečních úvěrů probíhá ve všech bankách. Během září zlevnila Česká spořitelna, Moneta Money Bank, Equa bank či Sberbank. Air Bank pak ke zlevnění přistoupila během září hned dvakrát, hypotéky od 1,5 milionu Kč momentálně nabízí za 2,39 %. Wüstenrot pak své hypotéky zlevnil dokonce třikrát a hypotéky s fixací na 3-7 let poskytuje s úrokovou sazbou od 2,33 %. Dle vývoje trhu lze navíc očekávat, že trend letošního poklesu hypotečních sazeb nezastaví ani Česká národní banka na svém listopadovém zasedání.

  • Prudký pokles hypotečních sazeb pokračoval také v září. Průměrná sazba je 2,47 %
  • Autor článku:
  • Publikováno: 16. 10. 2019
  • Kategorie: Hypotéky, Novinky


Přečtěte si také…

Další užitečné články, které byste neměli minout