Úrokové sazby nebankovních půjček dohání bankovní sazby

Archivní článek v kategorii v kategorii Půjčky

Ještě zhruba před rokem jste touto dobou mohli narazit na finančním trhu na spoustu nabídek úvěrů. Vedle těch bankovních to byly i ty nebankovní. Za nimi bohužel stále řada lichvářů a podvodníků. Jejich úrokové sazby byly astronomické a lidé se kvůli nim často dostávali do dluhových pastí. Takovým časům už je naštěstí konec.

RPSN u půjček již od 5 % p.a.

Změnila to loňská novela zákona o spotřebitelských úvěrech, která řádně pročistila trh. Zůstaly na něm pouze solidní nebankovní poskytovatelé. Takoví, jež předložily základní kapitál 20 milionů korun, mají transparentní obchodní podmínky a dostali (prozatimní) licenci do České národní banky.

Úroky půjček jsou dnes téměř srovnatelné

Pokud se v současnosti zahledíte na produktové portfolio bankovních a nebankovních půjček, budete doslova překvapeni. Nabídky významných bankovních domů a finančních společností se do značné míry rovnají. A to nemáme na mysli pouze klasickou úrokovou sazbu, ale také hodnotu RPSN. Ta je totiž mnohem vypovídající, protože v sobě zahrnuje i přidružené poplatky a ostatní náklady spojené s půjčkou. Je třeba tedy počítat, že její výše je o několik málo desetin až bodů vyšší, jak běžný úrok.

Jak si stojí úrokové sazby úvěrů?

Ideálně, pokud vám výše popisované srovnání ukážeme na skutečném příkladu.

  • Cofidis půjčka má RPSN od 6,05 %
  • Půjčka od České spořitelny má RPSN od 5,9 %
  • Home Credit půjčka má RPSN od 9,2 %
  • mBank půjčka má RPSN od 10,36 %

Jak můžete vidět, bankovní a nebankovní segment se v současnosti doslova prolíná, takže je pouze na vás samotných, jaké půjčce dáte přednost. Někdo zvolí prověřenou bezpečnost, jiný vsadí na rychlost vyřízení a okamžitý převod peněz na bankovní účet. Ať už budete volit to či ono řešení, vždy vám při výběru bankovní či nebankovní půjčky může pomoci praktické srovnání jednotlivých parametrů úvěru.


Zaujal vás tento článek?

Sdílejte ho prosím se svými přáteli na Facebooku

Autor článku:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…

Další užitečné články, které byste neměli minout