Až 20 000 Kč ještě dnes na účtu? Žádný problém, klikněte zde...

Úrokové sazby nebankovních půjček dohání bankovní sazby

Archivní článek v kategorii v kategorii Půjčky

Ještě zhruba před rokem jste touto dobou mohli narazit na finančním trhu na spoustu nabídek úvěrů. Vedle těch bankovních to byly i ty nebankovní. Za nimi bohužel stále řada lichvářů a podvodníků. Jejich úrokové sazby byly astronomické a lidé se kvůli nim často dostávali do dluhových pastí. Takovým časům už je naštěstí konec.

RPSN u půjček již od 5 % p.a.

Změnila to loňská novela zákona o spotřebitelských úvěrech, která řádně pročistila trh. Zůstaly na něm pouze solidní nebankovní poskytovatelé. Takoví, jež předložily základní kapitál 20 milionů korun, mají transparentní obchodní podmínky a dostali (prozatimní) licenci do České národní banky.

Úroky půjček jsou dnes téměř srovnatelné

Pokud se v současnosti zahledíte na produktové portfolio bankovních a nebankovních půjček, budete doslova překvapeni. Nabídky významných bankovních domů a finančních společností se do značné míry rovnají. A to nemáme na mysli pouze klasickou úrokovou sazbu, ale také hodnotu RPSN. Ta je totiž mnohem vypovídající, protože v sobě zahrnuje i přidružené poplatky a ostatní náklady spojené s půjčkou. Je třeba tedy počítat, že její výše je o několik málo desetin až bodů vyšší, jak běžný úrok.

Jak si stojí úrokové sazby úvěrů?

Ideálně, pokud vám výše popisované srovnání ukážeme na skutečném příkladu.

  • Cofidis půjčka má RPSN od 6,05 %
  • Půjčka od České spořitelny má RPSN od 5,9 %
  • Home Credit půjčka má RPSN od 9,2 %
  • mBank půjčka má RPSN od 10,36 %

Jak můžete vidět, bankovní a nebankovní segment se v současnosti doslova prolíná, takže je pouze na vás samotných, jaké půjčce dáte přednost. Někdo zvolí prověřenou bezpečnost, jiný vsadí na rychlost vyřízení a okamžitý převod peněz na bankovní účet. Ať už budete volit to či ono řešení, vždy vám při výběru bankovní či nebankovní půjčky může pomoci praktické srovnání jednotlivých parametrů úvěru.

  • Úrokové sazby nebankovních půjček dohání bankovní sazby
  • Autor článku:
  • Publikováno: 1. 5. 2019
  • Kategorie: Půjčky
  • Štítky:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…

Další užitečné články, které byste neměli minout