Povinné ručení Citröen

Sháníte nejlevnější povinné ručení pro vozy Citröen?

Citroën je francouzskou automobilkou, která vznikla v roce 1916. Jejím zakladatelem byl André Citroën. Vlastník muniční firmy, jež se rozhodl pustit se do velkovýroby automobilů. A je pravdou, že tento počin se mu povedl, což dokázal o tři roky později díky prvnímu modelu Type A. Ve vývoji automobilky Citroën hrála poměrně významnou roli také společnost Michelin, která ji převzala v roce 1935. Od roku 1976 se Citroën stal nedílnou součástí koncernu PSA Peugeot Citroën a pod něj spadá do současné doby. Na název Citroën můžete narazit také bez přehláskovaného „ë“. Velice často se využívá označení Citroen.

Citroen C4 Cactus

Změna loga v průběhu let

Příznivcům této značky jistě neunikne, že automobilka nevyvíjela pouze nové modely vozů, ale několikrát za dobu své působnosti obměnila i logo společnosti. Od roku 1919 do roku 2016 to bylo celkem sedm log. Je však pravdou, že na všech je vyobrazen stejný symbol v podobě dvou šípovitých ozubů směřujících vzhůru.

Modely dob minulých a současných

Automobilka Citroën odstartovala svoji úspěšnou výrobní kariéru s modelem Type A. Ten ale nebyl jediným, který zazářil v tehdejších dobách. Mezi ty známé patří pověstná kachna neboli vůz Citroën C2V. Dále to byly modely Citroën Dyane, Citroën M35, Citroën CX, Citroën BX, Citroën ZX a další. Éra od roku 1993 přinesla oblíbené vozy Citroën Xantia, Citroën Saxo, Citroën Xsara a Citroën Xsara Picasso, ale také pracovní vozy typu Citroën Berlingo, Citroën Jumpy a Citroën Jumper. Mezi současnou produktovou stálici se řadí modely Citroën C1 až Citroën C8. Zajímavou odnoží jsou třeba Citroën DS3, Citroën C3 Picasso a Citroën C4 Picasso. K nejnovějším výrobním počinům automobilky patří:

  • Od roku 2014 Citroën C4 Cactus
  • Od roku 2015 Citroën Spacetourer
  • Od roku 2016 Citroën C3 v novém provedení
  • Od roku 2017 je to Citroën C3 Aircross

O kvalitách automobilky Citroën a jejích modelech vypovídají i nejrůznější ocenění. Mezi ně patří třeba Engine Technology Development Of The Year, Fleet World Honours a Cena pro technologii budoucnosti, jíž obdržela společnost za hybridní systém Hybrid Air.

Logo Citröen

Povinné ručení pro vozy Citröen

Pomůžeme vám najít nejlevnější povinné ručení pro značku Citröen

Citröen – Nabídka povinného ručení Porovnejte si nezávazně nabídku všech pojišťoven a vyberte si sami

Neřídíte Citröen? Nevadí, máme všechny značky

Povinné ručení na míru každé značce, vyberte si tu svou…