Povinné ručení Subaru

Sháníte nejlevnější povinné ručení pro vozy Subaru?

Subaru je název japonské automobilky, která aktuálně spadá pod koncern Fuji Heavy Industries. Do povědomí mnohých lidí se dostala nejenom svými kvalitními vozy s dobrými jízdními vlastnostmi, ale i díky úspěchům sklízeným v automobilovém sportu. Název této značky byl odvozen od souhvězdí Býka, jenž se nazývá Taurus. Právě v japonském jazyce tyto otevřené zvěrokruhy znamenají jediné. A tím je výraz Subaru. Význam tohoto slova se následně promítl i do samotného loga automobilky v podobě hvězdokupy.

Subaru Legacy

Historie značky Subaru

Na počátku všeho byla reorganizace společnosti Nakajima Aircraft Company. To se psal rok 1946. Vznikla firma Fuji Sanyo Co. Ltd. zabývající se výrobou skútrů. Až o několik let později v roce 1954 se pustila do výroby svého prvního automobilu, který nesl výstižné značné Subaru P1. I proto je vznik automobilky spojován s rokem 1953, kdy k počátku výroby došlo. Aktuálně je Subaru nedílnou součástí koncernu Fuji Heavy Industries a sídlo má v Japonsku ve městě Óta.

Pohony všech čtyř kol

Od roku 1972 začala už poměrně masivní výroba modelů Subaru, které se prezentovaly jednou společnou věcí. Všechny vozy, kromě nového Subaru BRZ, mají vždy pohon 4x4. Typický je také motor typu boxer s protiběžnými písty. To vše zajišťovalo vozům Subaru ideální jízdní vlastnosti.

Subaru Forester

Sportovní kariéra Subaru

Už v letech 1980 až 1989 se lidé mohli setkávat s automobilovým týmem Subaru Rally Team Japan, který začal sbírat jedno ocenění za druhým. Zlomovým modelem v této kategorii byly vozy Subaru Impreza WRX a Subaru Impreza WRX STi. Na malou chvíli to automobilka zkusila také v sérii Formule 1. Od té doby se značka Subaru objevuje v různých typech závodů, od Super GT, přes Rally Cross až po Isle of Man TT.

Legendární a současné modely Subaru

V minulém století se automobilka Subaru prezentovala takovými modely, jakými byly Subaru Justy, Subaru Legacy, Subaru SVX, Subaru Domingo, Subaru Libero, Subaru Alcyone a Subaru Tribeca. Další vozy pak začaly tvořit ty, které se v inovované verzi prodávají ještě dodnes. Zároveň přišly nové modely.

  • Subaru Impreza
  • Subaru Levorg
  • Subaru Outback
  • Subaru Forester
  • Subaru XV
  • Subaru WRX STi
  • Subaru BRZ

Logo Subaru

Povinné ručení pro vozy Subaru

Pomůžeme vám najít nejlevnější povinné ručení pro značku Subaru

Subaru – Nabídka povinného ručení Porovnejte si nezávazně nabídku všech pojišťoven a vyberte si sami

Neřídíte Subaru? Nevadí, máme všechny značky

Povinné ručení na míru každé značce, vyberte si tu svou…