Povinné ručení Fiat

Sháníte nejlevnější povinné ručení pro vozy Fiat?

Fiat je italskou automobilkou, která je jednou z nejstarších v Evropě. Nyní tato společnost nese kompletní název Fiat Automobiles S.p.A a její hlavní sídlo se nachází v italském Turíně. Historie firmy sahá do roku 1899. Zkratka Fiat je spojením slov Fabbrica Italiana Automobili Torino. Po velké reorganizaci v roce 2007 už jde o zmiňovanou společnost Fiat Automobiles S.p.A. Mateřskou společností je skupina Fiat Group. Dceřinou společností FCA Itálie S.p.A., potažmo Fiat Chrysler Automobiles. Jen pro zajímavost, skupina Fiat Group je strojírenským koncernem, jež se mimo jiné zaměřuje také na autobusy, stavební a zemědělské stroje.

Fiat 500

První exemplář v podání Fiat 4 HP

Naprosto prvním automobilem, který byl pod značkou Fiat uveden na trh byl model Fiat 4 HP. Ten byl produkován v letech 1899 a 1990. Z kuloárních zdrojů je patrné, že na světě existují ještě čtyři zachovalé kusy. Jeden z nich je pochopitelně v muzeu samotné automobilky v Turíně. Po prvním voze následovaly další modely Fiat 6 HP, Fiat 8 HP a Fiat 12 HP. Toto označení vždy souviselo s koňskou silou používaného motoru. Pokud bychom se bavili o kompletní modelové řadě, ta první přišla na přetřes v roce 1936, kdy z dílny vyjel vůz Fiat 1500. I naprostý neznaboh této automobil musel v minulosti poznat slavný model Fiat 500, který se svým ryzím a poměrně moderním vzhledem vyjel na silnice v roce 1948. Právě na něj se nabalovaly další známé nadstavby, jakými jsou Fiat 600, Fiat 1100 a propracované verze Fiat 1800, Fiat 2100 a Fiat 2300 Berlina.

Zlatá éra Fiatu

Nežli se dostaneme do současnosti, je zapotřebí zmínit jisté mezidobí automobilky, které probíhalo mezi roky 1980 až 2005. Zde byly vytvořeny modely známé nejenom ve světě, ale také v České republice. Jsou to vozy Fiat Panda, Fiat Uno, Fiat Croma, Fiat Tipo, Fiat Punto, Fiat Brava, Fiat Bravo, Fiat Marea a Fiat Stilo.

Modely současné doby

Když se zahledíte do novodobé modelové nabídky automobilky Fiat, neunikne vám odlišnost od jiných vozů. Právě italský design je něčím, co láká velkou spoustu lidí. V dnešní době lze vybírat hned z několika moderních řad, které pokrývají široké portfolio zákazníků.

Fiat Panda

  • Fiat Tipo
  • Fiat 124 Spider
  • Fiat Panda
  • Fiat Waze
  • Fiat Qubo
  • Fiat Doblò

Revoluční model Fiat 500 má své pevné místo v nabídne už hodně dlouho. A to v podobě mnohých inovovaných variant. Jsou jimi Fiat 500C, Fiat 500L, Fiat 500L cross, Fiat 500L kombi, Fiat 500X Urban Look a Fiat 500X Cross Look.

Logo Fiat

Povinné ručení pro vozy Fiat

Pomůžeme vám najít nejlevnější povinné ručení pro značku Fiat

Fiat – Nabídka povinného ručení Porovnejte si nezávazně nabídku všech pojišťoven a vyberte si sami

Neřídíte Fiat? Nevadí, máme všechny značky

Povinné ručení na míru každé značce, vyberte si tu svou…