Povinné ručení Volkswagen

Sháníte nejlevnější povinné ručení pro vozy Volkswagen?

Volkswagen je velkou německou automobilkou, která spadá pod koncern Volkswagen Group. Ten mimochodem zahrnuje i další automobilové společnosti jako Škoda, Bentley, Audi, Porsche, MAN, Lamborghini, Bugatti Automobiles, SEAT, Cupra, Scania a motocykly Ducati. Hlavní sídlo automobilky je ve městě Wolfsburg. Tato značka je také velice často prezentována, jako Volkswagen AG nebo pod příhodnou zkratkou VW.

Volkswagen Golf GTI

Založení společnosti Volkswagen

Historie této automobilky se začala psát roku 1937, kdy byla založena společnost Gesellschaft zur Vorbereitung des Deutschen Volkswagens mbH. Její byl plánován už od roku 1934, kdy se sám Adolf Hitler nechal slyšet, že v nadcházejících letech bude třeba založit firmu na výrobu „lidových vozů“. Tento dlouhý název vydržel společnosti do roku 1938, než došlo k jejímu přejmenování na Volkswagenwerk GmbH. V období druhé světové války se Volkswagen zaměřoval na výrobu obojživelných vozů typu KdF 82 a Kdf 166. Po skončení druhé světové války začala obnova výroby osobních automobil. V roce 1950 přišel na přetřes známý model Volkswagen Transporter.

Kromě obojživelného vozu a této „dodávky“ se do historie automobilky zapsaly ještě další tři důležité vozy. Tím prvním byl bezpochyby Volkswagen Brouk vyráběný od roku 1946 až do roku 1974. V Mexiku výroba pokračovala až do roku 2003. Dále to byl model Volkswagen Golf, který byl takovým pomyslným nástupcem Volkswagen Brouk a ještě Volkswagen Passat, jež svůj úspěch sklízí doposud. K těm postarším modelům automobilky patří mnohé další skvosty.

  • Volkswagen Bora
  • Volkswagen Phaeton
  • Volkswagen Corrado
  • Volkswagen LT
  • Volkswagen Lupo
  • Volkswagen Karmann Ghia

Výrobní závody po celém světě

Automobilka Volkswagen za dobu své působnosti dosáhla skutečně velkého růstu, což prozrazuje řada výrobních závodů v mnoha zemích. Kromě Německa jsou to ještě další státy, kde výroba je, byla nebo po dlouhé době došlo k jejímu obnovení. Mezi takové země patří Argentina, Bosna a Hercegovina, Brazílie, Čína, Japonsko, Mexiko, Nigérie, Polsko, Portugalsko, Slovensko, Španělsko a Spojené státy americké.

Volkswagen Passat

Kategorie modelů Volkswagen

Automobilka svým portfoliem pokrývá doslova celý trh. Ve třídě hatchback lze volit vozy Volkswagen up!, Volkswagen Polo a Volkswagen Golf. Skupina kombi zahrnuje automobily Volkswagen Golf Variant a Volkswagen Passat Variant. Ve třídě MPV jsou to Volkswagen Golf Sportsvan, Volkswagen Touran a Volkswagen Sharan. Oblíbenou kategorii SUV tvoří Volkswagen T-cross, Volkswagen T-Roc, Volkswagen Tiguan, Volkswagen Tiguan Allspace a Volkswagen Touareg. Mezi luxusními limuzínami lze volit Volkswagen Passat a Volkswagen Arteon. Automobilka pochopitelně neopomíjí ani na elektrické a hybridní vozy. Jsou to Volkswagen e-Golf a Volkswagen Golf GTE.

Logo Volkswagen

Povinné ručení pro vozy Volkswagen

Pomůžeme vám najít nejlevnější povinné ručení pro značku Volkswagen

Volkswagen – Nabídka povinného ručení Porovnejte si nezávazně nabídku všech pojišťoven a vyberte si sami

Neřídíte Volkswagen? Nevadí, máme všechny značky

Povinné ručení na míru každé značce, vyberte si tu svou…