Povinné ručení Seat

Sháníte nejlevnější povinné ručení pro vozy Seat?

Španělská automobilka, jejíž kořeny sahají do roku 1950. Sídlo společnosti se nachází v Martonell nedaleko Barcelony. Aktuálním stoprocentním vlastníkem firmy je mateřská společnost Volkswagen Group. Seat je typickou ukázkou toho, jak se může jednorázový projekt španělské vlády a italské automobily Fiat přerodit do vyšších rozměrů.

Seat Ateca

Podstatné okamžiky v historii automobilky

Všechno začalo u společnosti Sociedad Española de Automóviles de Turismo, S.A., která vznikla v roce 1950 a o tři roky později už se otevírala továrna s názvem Zona Franca. Od počátku firma vyráběla vozy pod licencí automobilky Fiat, takže v roce 1957 vznikl Seat 600 neboli Fiat 600. O jedenáct let později už se Seat pyšnil jedním milionem prodaných vozů. V roce 1975 vyrostlo nové technické centrum v Martellu a v roce 1982 začíná užší spolupráce s automobilkou Volkswagen. O osm let poté dojde k masivnějšímu exportu vozů do Evropy. Teprve v roce 1990 je společnost přejmenována na SEAT, S.A. Od roku 2002 je značka Seat nedílnou součástí skupiny Volkswagen Group.

Éra postarších modelů Seat

Vzhledem ke spolupráci s Fiatem a Volkswagenem vznikla z počátku spousta modelů pod dvojím označením. Typicky jde o Seat 600, Seat 1500, Seat 124, Seat Panda, Seat Marbella a Seat Inca. Pak přišlá doba „plnokrevných“ vozů Seat, mezi které dozajista patří Seat Arosa, Seat Cordóba, Seat Altea v oblíbených variantách XL a Freetrack, Seat Exeo, včetně jeho upravené verze ST. Nechybí ani nejpopulárnější Seat Toledo. Automobilka to pochopitelně zkoušela i s nejrůznějšími prototypy – Seat Trans, Seat Formula, Seat Tango, Seat Cupra GT a Seat Bolero.

Seat Leon

Originální pojmenování nových modelů

Aktuální produktová nabídka značky Seat vyvolává dojem, že si pročítáte známá španělská města nebo významná místa této země. Podle nich je totiž pojmenována velká část novodobých automobilů.

  • Seat Mii
  • Seat Ibiza
  • Seat Arona
  • Seat Leon
  • Seat Leon ST
  • Seat Cupra
  • Seat Ateca
  • Seat Alhambra
  • Seat Tarraco

Logo Seat

Povinné ručení pro vozy Seat

Pomůžeme vám najít nejlevnější povinné ručení pro značku Seat

Seat – Nabídka povinného ručení Porovnejte si nezávazně nabídku všech pojišťoven a vyberte si sami

Neřídíte Seat? Nevadí, máme všechny značky

Povinné ručení na míru každé značce, vyberte si tu svou…