Povinné ručení Volvo

Sháníte nejlevnější povinné ručení pro vozy Volvo?

Automobilka Volvo pochází ze Švédska, a to konkrétně z města zvaného Göterborg, kde se mimo jiné nachází její hlavní sídlo. Tento automobilový velikán má poměrně velký záběr ve výrobě. Nezabývá se pouze osobními a nákladními automobily, autobusy a stavebními stroji. Je to také vývoj komponent pro vesmírné lodi, řídící systémy pro námořnictvo, průmyslové aplikace a další. Volvo Group má řadu obchodních činností, jakými jsou Volvo Trucks, Mack Trucks, Renault Trucks, Nissan Diesel, Volvo Construction Equipment, Volvo Penta, Volvo Aero a Volvo Financial Sevices.

Volvo XC 60

Vznik automobilky Volvo

Historie této automobilky se začala psát v roce 1927, a to rozdělením společnosti Svenska Kullager Fabriken AB, která se primárně zabývala výrobou kuličkových ložisek. Ta si mimochodem už v roce 1911 zaregistrovala značku Volvo, což v překladu znamená „otáčím se“. Tu nejprve využívala pro svá ložiska a poté jí začala aplikovat pro automobilku Volvo AG.

Výroba prvního vozu značky Volvo

Vznik první série vozů Volvo proběhl 14. dubna 1927, a to konkrétně automobilem typu Volvo ÖV 4. O necelý rok později přišla výroba prvního nákladního automobilu, jehož název byl Series 1. Vzhledem k tomu, že automobilka Volvo sídlí v severských zemích, začaly se rodit vozy, u nichž byl kladen vysoký důraz na odolnost vůči nevlídném klimatickým podmínkám a zároveň na bezpečnost v kombinaci se spolehlivostí. Za zmínku ještě stojí výroba prvního autobusu značky Volvo, který měl název B1 a byl vytvořen v roce 1934.

Modely Volvo

Do historie této automobilky se pochopitelně zapsalo pár věhlasných modelů. V ranných letech společnosti Volvo to byly třeba Volvo PV 36 Cabiosa, Volvo PV 60, Volvo P1900, Volvo 66 a Volvo C202. Později přišla automobilka s tříčíslicovým označováním. Byly to modely Volvo 140, Volvo 240, Volvo 360, Volvo 740, Volvo 850 a Volvo 940.

Volvo XC 90

  • Vozy v provedení sedan – Volvo S60 a Volvo S90
  • Automobily kombi – Volvo V40, Volvo V60 a Volvo V90
  • Modely SUV – Volvo XC40, Volvo XC60 a Volvo XC90

Vzhledem k současným trendům není opomíjeno ani na hybridní pohony, které mají vozy Volvo XC90, Volvo XC60, Volvo V90 a Volvo S90.

Logo Volvo

Povinné ručení pro vozy Volvo

Pomůžeme vám najít nejlevnější povinné ručení pro značku Volvo

Volvo – Nabídka povinného ručení Porovnejte si nezávazně nabídku všech pojišťoven a vyberte si sami

Neřídíte Volvo? Nevadí, máme všechny značky

Povinné ručení na míru každé značce, vyberte si tu svou…