Povinné ručení Ford

Sháníte nejlevnější povinné ručení pro vozy Ford?

Ford je jednou z velkých nadnárodních korporací zabývajících se výrobou automobilů. V současnosti patří do tzv. Detroitské velké trojky, kterou tvoří společně s firmami Chrysler a General Motors. Tato automobilka je označována celým názvem Ford Motor Company. Její vznik se začal psát v roce 1903, kdy došlo k založení firmy. Na svědomí má vše Henry Ford, k němuž se připojil také jeho syn Edsel Ford. Právě ve státě Michigan a na předměstí Detroitu zvaném Dearborn vzniká výrobní závod, jež se postupem času rozroste do obřích rozměrů.

Ford Focus

První světově uznávaný automobil

O šikovnosti rodinného podniku jistě není třeba mít jakýchkoliv pochybností. Dokazuje to první model světově uznávaného vozu Ford model T. Ten byl vyráběn od roku 1908 do roku 1927. Vůz se zážehovým motorem o výkonu 15 kW byl hovorově označován jako Tin Lizzie. Jeho nástupcem se stal Ford model A a hodně příbuzným byl automobil Ford model TT.

Důležité milníky automobilky

V mnohaletém vývoji společnosti Ford pochopitelně došlo k několika zásadním a podstatným okamžikům. Třeba v roce 1922 kupuje společnost automobilku Lincoln Motor Company. V roce 1954 přichází na trh legendární model Ford Thunderbird se svým silným osmiválcovým motorem. O několik let později v roce 1964 je představena další z pých automobilky, kterou je model Ford Mustang a zároveň přichází na trh Ford GT40. V letech 1987 až 2000 společnost Ford získává ostatní firmy, jakými jsou Aston Martin, Jaguar, Volvo a Land Rover. Tuto značku společně s Jaguárem pak Ford prodává v roce 2008.

Ford S-Max

Prodej Fordů v České republice roste

Automobily Ford se v České republice poměrně rychle zabydlely a možná i proto se tato značka stala velice úspěšným importérem. Jedním z nejlepších v ČR, a to v letech 2007 až 2009. Celoroční prodejnost roste v řádu tisíců kusů. Aktuální produktová nabídka Fordu má několik charakteristických kategorií, ve kterých lze nalézt zmodernizované modely okupující trh již dlouhá léta a zároveň poměrně žhavé novinky. Mezi rodinnými vozy vedou Ford C-Max, Ford Tourneo Connect, Ford S-Max, Ford Galaxy. Sportovní kategorii osídlují modely Ford Fiesta ST, Ford Mustang a Ford GT. Oblíbenou skupinu tvoří i automobily typu SUV, jimiž jsou Ford Kuga, Ford Ka+, Ford Ecosport a Ford Edge. Společnost pochopitelně neztrácí krok ani s hybridními a elektrickými vozy, kam aktuálně patří Ford Mondeo.

Logo Ford

Povinné ručení pro vozy Ford

Pomůžeme vám najít nejlevnější povinné ručení pro značku Ford

Ford – Nabídka povinného ručení Porovnejte si nezávazně nabídku všech pojišťoven a vyberte si sami

Neřídíte Ford? Nevadí, máme všechny značky

Povinné ručení na míru každé značce, vyberte si tu svou…