Povinné ručení Dacia

Sháníte nejlevnější povinné ručení pro vozy Dacia?

Společnost Dacia je ryze rumunskou automobilkou, která byla založena v roce 1966. Její vznikl proběhl ve spolupráci s automobilkou Renault, což mělo na Dacii do budoucna poměrně značný vliv. Hlavní výrobní závod byl vybudován už dva roky po založení firmy, a to konkrétně v nynější Mioveni. Zlomový byl pro automobilku rok 1999, kdy ji plně odkoupila společnost Renault. Nyní se pojďme podívat na ono uváděné spojení se značkou Renault. To je zpozorovatelné především v prvních vyrobených modelech.

Dacia Duster

  • Dacia 1100 byla podobná modelu Renault 8
  • Dacia 1300 byla kopií vozu Renault 12
  • Dacia 2000 byla napodobeninou automobilu Renault 20
  • Dacia D6 kopírovala model Renault Estafette

Je však pravdou, že novější modely se už vydaly svou vlastní designovou cestou. Možná se ještě zamýšlíte nad tím, proč právě označení Dacia? Důvod je velice jednoduchý. Jde totiž o odvozeninu antického státu Dácie.

Starší modely automobilky

Společnost Dacia se při výrobě automobilů zaměřila především na cenovou dostupnost vozů. Tím vykryla poměrně velkou a důležitou část trhu. Na druhou stranu, životnost některých modelů a jejich dílenské zpracování jednoduše nedosahovalo tak vysokého standardu. Z prvopočátků výroby lze určitě zmínit několik speciálních a zajímavých vozů. Byl to třeba pick-up Dacia 1302, Dacia Sport 1310 Coupe, užitkový vůz Dacia D6, Dacia Nova, Dacia SuperNova a Dacia Solenza.

Současné modely automobilky

Nynější produktová nabídka plně podléhá novodobým trendům a vybírat si můžete z celkem sedmi oblíbených modelů. Jsou to ideální rodinné vozy Dacia Logan a provedení v kombíku Dacia Logan MCV. Pro městské ježdění jasně vede Dacia Sandero. Naopak, když potřebujete hodně prostoru pro velkou rodinu, zvolíte vůz Dacia Lodgy. Vyznavači SUV se rozhodnou pro Dacia Duster. A pro pracovní účely slouží Dacia Dokker a Dacia Dokker Van. I dnešní nabídky se pojí z velice zajímavými cenami jen kvalita dílů už je o poznání výše.

Logo Dacia

Povinné ručení pro vozy Dacia

Pomůžeme vám najít nejlevnější povinné ručení pro značku Dacia

Dacia – Nabídka povinného ručení Porovnejte si nezávazně nabídku všech pojišťoven a vyberte si sami

Neřídíte Dacia? Nevadí, máme všechny značky

Povinné ručení na míru každé značce, vyberte si tu svou…