Povinné ručení Mazda

Sháníte nejlevnější povinné ručení pro vozy Mazda?

Japonská automobilka s dlouhou tradicí. Taková je značka Mazda, která má sídlo v Hirošimě. Jde nejenom o úspěšného výrobce vozů, což dokazují počty přes 1,3 milionů prodaných aut ročně. Mazda je také zkušeným specialistou na vývoj, ať už jde o alternativní pohony nebo unikátní Wankelův motor s rotačním pístem.

Mazda 3

Historie značky

Mazda jako velká spousta ostatních automobilek nezačínala hned výrobou vozů. V roce 1920 se rozhodl Jujiro Matsuda založit společnost, která se primárně zabývala tvorbou náhražek klasického korku. Teprve až o dlouhých 11 let později se firma začala zajímat o automobilový trh a došlo k vývoji a vzniku prvního vozu zvaného Mazda GO. Také logo značky ušlo celkem dlouhou cestu. Od roku 1934 do roku 1992 mělo celkem pět podob. Až ta šestá se v roce 1997 stala finální a vyjímá se na všech aktuálně vyráběných vozech.

Mazda a automobilový sport

Automobilka se nevrhla pouze do produkce civilních automobilů, ale začala se zajímat i o nejrůznější automobilové soutěže. A první vítězství přišlo už v roce 1968 s vozy Mazda Cosmo Sport 110S. Mazda se soustředila na mezinárodní závody, ty ultra vytrvalostní, včetně slavného závodu Le Mans. Nebála se ani speciálních sérií, kde dominovala Formule Mazda.

Mazda 2

Modelový vývoj značky Mazda

Mazda znamená v íránštině velká moudrost. A tomuto příznačnému spojení značka opravdu dostála. Začaly to dokazovat první úspěšné modely přicházející na trh. Mezi ty nezapomenutelné patří určitě Mazda 121, Mazda 323, Mazda 626, Mazda Carol, Mazda Cosmo, Mazda Demio, Mazda Premacy, Mazda Spiano, Mazda Xedos 6, ale také populární sportovní vozy Mazda MX-3, Mazda RX-7 a Mazda RX-8. Automobilka se ostatně nemusí stydět ani za svůj koncept Mazda Furai z roku 2010. Současná produktová nabídka značky Mazda má celkem jasné pojetí. Prostřednictvím šesti vybraných modelů je schopna pokrýt široké portfolio zákazníků.

  • Nejmenší provedení vozu Mazda 2
  • Střední kategorie Mazda 3
  • Největší provedení kombi Mazda 6
  • Menší crossover Mazda CX-3
  • Velký crossover Mazda CX-5
  • Sportovní kupé Mazda MX-5

Logo Mazda

Povinné ručení pro vozy Mazda

Pomůžeme vám najít nejlevnější povinné ručení pro značku Mazda

Mazda – Nabídka povinného ručení Porovnejte si nezávazně nabídku všech pojišťoven a vyberte si sami

Neřídíte Mazda? Nevadí, máme všechny značky

Povinné ručení na míru každé značce, vyberte si tu svou…