Povinné ručení Škoda

Sháníte nejlevnější povinné ručení pro vozy Škoda?

Škoda neboli Škoda Auto a.s. je původně tuzemskou a zároveň největší automobilkou v České republice. Jde o jednu z nejrozsáhlejších firem v ČR, která nejenom že se pyšní vysokým počtem zaměstnanců přes 31 000, ale také zde má i hlavní sídlo a výrobní závody. Centrem všeho dění je pochopitelně Mladá Boleslav. Další výrobní závody se nachází ve Vrchlabí a v Kvasinkách. V současné době spadá automobilka pod koncern Volkswagen. A to přesně od roku 1991, kdy se Škoda Auto a.s. stala čtvrtou značkou této skupiny.

Škoda Superb

Václav Laurin a Václav Klement

Právě tito dva pánové stály za zrodem hlavní myšlenky. Psal se rok 1895, když cyklista a zkušený mechanik společně s knihkupcem založili firmu na výrobu jízdních kol. Ta nesla příznačný název Laurin & Klement. O čtyři roky později začala společnost vyrábět své první motocykly s označením Slavia. Neuběhlo ani šest let a na svět se dostal první automobil s názvem Voiturette A. V roce 1925 dochází ke spojení se strojírenským koncernem Škoda a z firmy Laurin & Klement se stává Škoda, včetně jejího pověstného znaku. Právě díky tomuto spojení začalo budování automobilky, která na svět přivedla důležité modely vozů, jež ji proslavily.

 • V roce 1933 vzniká Škoda 420
 • V roce 1935 je to Škoda Rapid
 • V roce 1936 Škoda Favorit

Mezi další následovníky patří Škoda 1101 Tudor, Škoda Superb z roku 1940, Škoda Octavia Super, Škoda 440, Škoda 1203, Škoda 450, Škoda 720, Škoda 100/110 a její vylepšená varianta Škoda 110 R, Škoda 105, Škoda 120, Škoda Felicie a Škoda Felicia Pick-up Laureta.

Automobilka Škoda a motosport

Společnost Škoda se začala projevovat nejenom na poli vozů pro běžné řidiče, ale také v oblasti automobilových závodů. V motoristickém segmentu se Škoda angažuje už od roku 1901. I díky tomu vznikl tým Škoda Motosport, který se zaměřoval na tyto typy závodů - Intercontinental Rally Challenge, Mistrovství světa v rallye, Mistrovství Evropy v rallye a WRC-2. Od počátku tohoto týmu se v závodech úspěšně prosazovaly vozy jako Škoda 966 Supersport, Škoda 1100 OHC, Škoda 130 RS, Škoda Favorit 136 L/A Rally, Škoda Felicia, Škoda Octavia WRC a Škoda Fabia WRC. Aktuálně se na poli rally závodů objevuje hlavně model Škoda Fabia R5.

Škoda Fabia

Osm modelových řad společnosti Škoda

V současné době automobilka Škoda prezentuje na trhu hned osm modelových řad vozidel pokrývajících segment městských vozů, třech rodinných, luxusních a v neposlední řad automobilů typu SUV. Až na dvě novinky z roku 2019 jde o dlouhodobě modernizované modely, o které je spoustu let velký zájem.

 • Škoda Citigo
 • Škoda Fabia III. generace
 • Škoda Rapid
 • Škoda Octavia
 • Škoda Scala
 • Škoda Superb
 • Škoda Karoq
 • Škoda Kodiaq

Logo Škoda

Povinné ručení pro vozy Škoda

Pomůžeme vám najít nejlevnější povinné ručení pro značku Škoda

Škoda – Nabídka povinného ručení Porovnejte si nezávazně nabídku všech pojišťoven a vyberte si sami

Neřídíte Škoda? Nevadí, máme všechny značky

Povinné ručení na míru každé značce, vyberte si tu svou…