Povinné ručení Nissan

Sháníte nejlevnější povinné ručení pro vozy Nissan?

Nissan je japonskou automobilkou, která sídlí v Yokohamě. Společnost Nissan Motor Co., Ltd. se dnes řadí k jedné z největších automobilek v zemi. A to především z pohledu produkce. Na počátku jejího založení stály Kenjiro Den, Rokuro Aoyama a Meitaro Takeuchi. Motory vozů Nissan jsou dnes právoplatně označovány za nejlepší na světě. Některé z nich dokonce nebyly ani uvedeny na vlastním trhu. Příkladem je motor Nissan RB30.

Nissan GT-R

Založení společností Datsun

Nissan nebyl od prvopočátku svého založení Nissanem. Vše začalo v roce 1911, kdy byla založena společnost Kaishinsha Motocar Works, která se po sedmi letech přejmenovala na zkratku DAT Motocar Co. Zkratka DAT byla tvořena prvním písmenem příjmení všech tří zakladatelů. Následně došlo ke změně názvu na Datsun a právě tato společnost pro výrobu svých vozidel založila Nissan Motor Co. neboli zkráceně Nissan. První vůz této automobilky byl zhotoven v roce 1914 a nesl příznačný název DAT. Během druhé světové války Nissan pozastavil výrobu. Následně se zaměřil především na vývoj motorových částí, podvozku a převodovky. To mnohdy vítězilo nad výsledným designem. Promítalo se to však do maximální spolehlivosti.

Od krize až po elektromobil

Rok 1999 byl pro automobilku Nissan poměrně devastující. V té době jí pomohl jiný výrobce automobilů Renault, který získal 40 % akcií. Nissan mu takovou pomoc oplatil v době krize v roce 2008. Automobilka nezaostala ani za trendem současné doby, jímž jsou elektromobily. V roce 2010 přišla s modelem Nissan Leaf, který o osm let později prošel výraznou inovací.

Nissan Pulsar

Známé a méně známé modely Nissan

Společnost Nissan se za dobu svého fungování proslavila řadou úspěšných vozů. Jsou to například Nissan Sunny, Nissan 100X, Nissan Almera, Nissan Primera, Nissan Pulsar, Nissan Terrano II, Nissan 350Z, Nissan Maxima a Nissan Cherry. Současná produktová nabídka automobilky má jasně danou podobu. Nissan pochopitelně neopomíjí ani na elektromobily, které jsou dnes již neopomenutelnou součástí společnosti. Jsou jimi Nissan Leaf, Nissan E-NV200 Evalia a Nissan E-NV200.

  • Nissan Micra
  • Nissan Juke
  • Nissan Qashqai
  • Nissan X-Trail
  • Nissan Navara
  • Nissan N200 Combi
  • Nissan 370Z
  • Nissan 370Z-Roadster
  • Nissan GT-R

Logo Nissan

Povinné ručení pro vozy Nissan

Pomůžeme vám najít nejlevnější povinné ručení pro značku Nissan

Nissan – Nabídka povinného ručení Porovnejte si nezávazně nabídku všech pojišťoven a vyberte si sami

Neřídíte Nissan? Nevadí, máme všechny značky

Povinné ručení na míru každé značce, vyberte si tu svou…