Povinné ručení Jeep

Sháníte nejlevnější povinné ručení pro vozy Jeep?

Jeep je název známé automobilové značky. Tento výraz vznikl ze zkratky GP čili General Purpose neboli univerzální využití. A to je pro vozy této kategorie naprosto příznačné. Zlidovělé oslovení džíp zkrátka charakterizuje všehoschopný automobil. Značka Jeep je nyní dceřinou společností a registrovanou známkou koncernu Chrysler. K jejímu vzniku došlo v roce 1941. Jeep se od té doby stal synonymem vozů s pohonem všech čtyř kol a svůj úspěch sklízel nejenom na poli soukromém, ale také vojenském. Právě za těmito účely vlastně vznikly první Jeepy. Ty byly produkovány pro americkou armádu a teprve poté se objevily v oblíbených civilních verzích. Vozy Jeep se po druhé světové válce vyráběly ve 26 světových zemích. Předlohou se staly dokonce i při produkci českých vozů. Dokazují to třeba vozy Škoda 972 nebo Tatra T801.

Jeep Wrangler

Jak šel čas se značnou Jeep

Je pravdou, že značka Jeep vždy patřila k jistému koncernu a od svého vzniku 1941 se zde vystřídala řada majitelů. Tím prvním byl Willys-Overland. Od roku 1953 to byl Kaiser a o deset let později Kaiser-Jeep. Od roku 1970 pak AMC a od roku 1987 Chrysler, kde docházelo jen k drobnějším přesunům.

  • Od roku 1998 Daimler Chrysler
  • Od roku 2007 Chrysler LLC
  • Od roku 2009 Chrysler Group LLC

Modely značky Jeep

Je pravdou, že na nezapomenutelný vojenský Jeep Willys 1200 W s největší pravděpodobností žádný milovník této automobilky nikdy nezapomene. Současná produktová nabídka se už plně přizpůsobila nynější době. Vzhledem k tomu, že Jeep je jednoznačně terénní vůz, odpovídají tomu i dnešní modely.

  • Jeep Compass
  • Jeep Cherokee
  • Jeep Renegade

Jeep

Tím čtvrtým a velice oblíbeným je Jeep Wrangler, který přece jenom svým vzhledem dokonale kopíruje prvopočátky této značky. Zakoupit jej lze také v prodloužené verzi Jeep Wrangler Unlimited. Doba si ovšem žádá své, a tak ani tato značka nezaostává za výdobytky hybridních modelů, jímž je v tomto případě Jeep Plug-In Hybrid.

Logo Jeep

Povinné ručení pro vozy Jeep

Pomůžeme vám najít nejlevnější povinné ručení pro značku Jeep

Jeep – Nabídka povinného ručení Porovnejte si nezávazně nabídku všech pojišťoven a vyberte si sami

Neřídíte Jeep? Nevadí, máme všechny značky

Povinné ručení na míru každé značce, vyberte si tu svou…