Cestovní pojištění Albánie

Je cílem vaší cesty Albánie? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Albánie je státem nacházejícím se na Balkánském poloostrově. Pobřeží Albánie je dlouhé asi 362 kilometrů a omílá jej Jónské a Jaderské moře. Sousedními zeměmi jsou Kosovo, Černá Hora, Řecko a Severní Makedonie. Velká část Albánie je hornatého charakteru. Nedílnou součástí státu je i přidružený Otrantský průliv, vyhlášená jezera Ohridské a Skadarské a v neposlední řadě významné pohoří ve formě Dinárských hor. Nejvyšším bodem v zemi je hora označovaná jako Velký Korab s výškou 2 753 metrů nad mořem.

Albánie je parlamentní republikou a zároveň unitárním státem. Země je součástí mnohých organizací. Své členství má například v OSN, NATO, OBSE, WTO, CEGTA a OIC. Stát se dělí na dvanáct jednotlivých krajů. Z pohledu cestovního ruchu má Albánie určitě hodně co nabídnout. A to nejenom ve formě zajímavostí a památek, ale také prostřednictvím silného kulturního zážitku. Hlavním městem Albánie je Tirana. Její velké dědictví spočívá i v romantické a rozmanité přírodě. Ne nadarmo je označována, jako poklad Balkánu.


Albánie – To nejlepší

Místa, která musíte vidět. Věci, které zažít a jídla, která ochutnat…

Město Berat

Historické město, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Jde o jedno z nejstarších měst této země, v němž se tyčí velká a nepřehlédnutelná pevnost pocházející ze čtrnáctého století. Ohromující jsou zde romantické uličky, ale i možnost výletu na horu nad městem.

Butrint

Další z památek zanesených na seznamu světového dědictví UNESCO. Historická pýcha Albánie nacházející se v Butrintském národním parku. Právě zde je situován antický areál, kde se ukrývají staré pozůstatky v kombinaci s překrásnou přírodou.

Hrad Krüje

Tento hrad je pýchou stejnojmenného městečka Krüje ležícího asi 30 kilometrů od hlavního města Tirany. Jde o starou kamennou stavbu, jež odolala obležení Osmanskými Turky. Součástí této pevnosti je nejenom orientální trh, ale také Skanderbergovo muzeum.

Skadarské jezero

Přesně na hranicích Albánie s Černou Horou se rozprostírá stejnojmenný Národní pak Skadarské jezero, v němž se nachází tato vodní plocha o rozloze 356 km2. Největší jezero na Balkáně je obklopeno dokonalou přírodou a vybízí k výletům na ostrovní pevnost Grmožur.

Hlavní město Tirana

Velké město s přemírou historických památek. Navštívit můžete třeba Skanderbergovo náměstí, Národní historické muzeum, Edhem Beyovu mešitu pocházející z 18. století i Mezinárodní kulturní centrum Pjetër Arbnori. Časté jsou výlety k významné hoře Dajti.

Ne znamená Ano

Jedna ze zajímavostí Albánie je ta, že znamením souhlasu zde vyjadřujete Ne. Takový zvyk jde proti našim tradicím. Když budete hlavou kývat Ano, znamená to v Albánii, že tím myslíte záporné Ne. To samé platí naopak.


Albánie – Upozornění

Co si dát v této zemi pozor a na co se připravit předem

  • Nedoporučuje se po Albánii cestovat v noci.
  • Vyhněte se jakýmkoliv konfliktům s místní policií.
  • Pozor na nevhodné hygienické podmínky ve vlacích.
  • Nechlubte se s drahou elektronikou a podobnými věcmi v odlehlejších oblastech.
  • Nepijte v zemi nepasterizované mléko – hrozí onemocnění.
  • Dávejte přednost pití balené vody.

Albánie

Hlavní město
Tirana
Obyvatel
2 821 997
Rozloha
28 748 km2
Časová zóna
GMT+1
Měna
albánský lek
Jazyk
albánština

Cestovní pojištění Albánie

Cestovní pojištění Albánie

Je cílem vaší cesty Albánie? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Albánie – spočítat cenu pojištění Porovnejte si nezávazně nabídku všech pojišťoven a vyberte si sami

Není Albánie vaším cílem?

Mám cestovní pojištění pro každou zemi, vyberte si…