Cestovní pojištění Austrálie

Je cílem vaší cesty Austrálie? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Austrálie neboli Australské společenství. To je stát nacházející se na samostatném stejnojmenném kontinentu. Její nedílnou součástí jsou ještě přilehlé ostrovy, včetně těch větších, jakými je třeba Tasmánie. Jejím hlavním městem je Canberra, a kromě ní se zde nachází i řada dalších vyhledávaných metropolí. Je to kupříkladu Sydney, Darwin, Brisbane a Melbourne. Austrálii obklopují celkem tři oceány. Je to Jižní oceán, Indický oceán a Tichý oceán. Její povrch je především pouštního charakteru, ve vybraných lokalitách však lze narazit i na malou část tropických lesů.

Austrálie se může pyšnit mnohými přírodními skvosty, které jsou vyhledávanou atrakcí turistů z celého světa. Je to třeba největší korálový útes na světě, jemuž se říká Velký bariérový útes. Dále je to největší monolit Mout Augustus nebo pohoří typu Aerova skála, Velké předělové pohoří a Mount Kosciuszko. Austrálie není jenom přírodním unikátem, ale i kulturním a vědeckým centrem. Z Austrálie si lze udělat výlet také k blízkým sousedům, jakými jsou Nový Zéland, Papua Nová Guinea, Indonésie, Šalomounovy ostrovy a Nová Kaledonie.


Austrálie – To nejlepší

Místa, která musíte vidět. Věci, které zažít a jídla, která ochutnat…

Opera Sydney

Unikátní a světově známá stavby dokončená roku 1973. Je zapsána na seznamu kulturního dědictví UNESCO a pyšní se největšími varhany na světě. Nadčasový komplex se skládá z pěti velkých sálů a dalších přidružených prostor, jakými jsou nahrávací studia, výstavní sítě a mnohé další.

Blue Mountains National Park

Jinými slovy Národní park Modré hory leží asi sto kilometrů od města Sydney. Dopravit se sem můžete stylovou železnicí Katoomba Scenic Railway. Největší podívanou jsou skalní útvary označované jako Three Sisters a modrý opar vznášející se nad skalisky.

Národní park Kanadu

Výzva pro milovníky překrásné přírody. Největší národní park Austrálie zaspaný na seznamu světového dědictví UNESCO se pyšní jedinečným ekosystémem. Projít si jej můžete nejenom po souši, ale lze jej splavit i po řece. V parku je spousta mokřad, kde mimo jiné spatříte mořské krokodýly.

Velký bariérový útes

Největší korálový útes světa je plný nejrůznějších mikroorganismů. Jde o velkou podmořskou plochu táhnoucí se kolem dvou tisíc kilometrů a zahrnující něco málo přes šest set ostrůvků. Je to jeden z nejhezčích přírodních úkazů v Austrálii. Označován je jako Great Barrier Reef.

Bondi Beach

Když se zaměříte na pláže v Austrálii, Bondi Beach bude patřit k těm nejpopulárnějším. Užívat si zde můžete nejenom relaxace a koupání, ale také nejrůznějších kulturních akcí. Z těch známých lze jmenovat Světový den životního prostředí a Mezinárodní festival krátkých filmů Flickerfest.


Austrálie – Upozornění

Co si dát v této zemi pozor a na co se připravit předem

  • Při návštěvě Sydney se vyhněte čtvrtím Redfeen a Kings Cross.
  • V Austrálii se nesmí konzumovat alkohol na veřejných místech.
  • V zemi je jezdí vlevo.
  • Dávejte pozor na nebezpečná zvířata, jak na souši, tak v moři.
  • V létě se mohou objevit nepředvídatelné cyklony.
  • Nepodceňujte pitný režim při vysokých letních teplotách nad 40°C.

Austrálie

Hlavní město
Canberra
Obyvatel
23 232 413
Rozloha
7 692 024 km2
Časová zóna
GMT+8-10
Měna
australský dolar
Jazyk
angličtina

Cestovní pojištění Austrálie

Cestovní pojištění Austrálie

Je cílem vaší cesty Austrálie? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Austrálie – spočítat cenu pojištění Porovnejte si nezávazně nabídku všech pojišťoven a vyberte si sami

Není Austrálie vaším cílem?

Mám cestovní pojištění pro každou zemi, vyberte si…