Cestovní pojištění Francie

Je cílem vaší cesty Francie? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Francie neboli Francouzská republika je významným státem Evropy. A to nejenom z pohledu velikosti, ale také památek. K Francii patří ještě další přidružená působiště nacházející se v oceánských oblastech, jakými jsou Indický oceán, Karibik, Severní Amerika a Oceánie. Francie kromě centrální a přímořské lokality nabízí i oblast vyhrazenou ve francouzských Alpách. Nejvyšším bodem je Mont Blanc se svou výškou 4 810 metrů nad mořem. Významné jsou i lokality Armorského masivu, Pyrenejí a Arden.

Francie se dělí na osmnáct regionů a pyšní se poměrně velkými obrannými složkami, ať už jde o námořnictvo, pozemní ozbrojené síly nebo letectvo. Země je cílem turistů nejenom kvůli nejznámějšímu a zároveň hlavnímu městu Paříži. Dalšími populárními městy jsou Marseille, Toulouse, Lyon, Nantes, Bordeaux, Štrasburk a jiné. Francie se honosí špičkovými a světově uznávanými víny, malebností tamní krajiny a přemírou historických památek. K Francii patří i velice bohatý kulturní program.


Francie – To nejlepší

Místa, která musíte vidět. Věci, které zažít a jídla, která ochutnat…

Eiffelova věž

Dlouhotrvající a neodmyslitelný symbol Paříže, hlavního města Francie. Věž vysoká 324 metrů byla postavena v 19. století a svého času patřila k největším na světě. Jejím autorem je Gustav Eiffel. Jejího vrcholu můžete dosáhnout za pomoci několika výtahů. Z nejvyššího patra se nabízí překrásný výhled na celou Paříž.

Katedrála Notre Dame

Další ze symbolů Paříže. Základy katedrály byly postaveny ve 12. století. Kromě dvou předních dominantních věží se zde tyčí ještě ta nejvyšší s výškou 70 metrů. Bohužel v roce 2019 došlo k velkému požáru, který poničil kompletní střechu, a tudíž musí dojít k obnově tohoto světového unikátu.

Hora sv. Michaela

Přílivový ostrov, na němž se nachází spousta historických budov. Už v roce 708 zde byla vytvořena kaple a začalo se s budováním ostatních objektů. Když přijde příliv, ostrov je kompletně obehnán mořskou hladinou. Tato památka je na seznamu světového dědictví UNESCO.

Zámek ve Versailles

Chateau Versailles, přesně tak je nazývána další pamětihodnost ze seznamu světového dědictví UNESCO. Zámek pocházející ze 17. století se nachází v okrajové části Paříže. Symbol absolutistické monarchie, který je doslova obklopen úchvatnými zahradami.

Louvre

Louvre je největším muzeem světa, kde je přes 35 000 vystavených exponátů. Toto muzeum s dominantní skleněnou špicí stojí v komplexu označovaném jako Palais de Louvre. Muzeum je spojeno asi s nejznámějším vystaveným exponátem, kterým je slavný obraz Mony Lisy.

Hrad Carcassone

Obrovský, krásný a dokonale zachovalý. Takový je hrad Carcassone, který je chráněn prostřednictvím hradeb dlouhých až tři kilometry. Hrad začal být budován v dávných dobách. Dokládány jsou prvopočátky asi dva tisíce let zpátky. Poté byly dostavovány, bourány a znovu obnovovány jednotlivé části.


Francie – Upozornění

Co si dát v této zemi pozor a na co se připravit předem

  • Ve velkých městech nepřespávejte v autech.
  • Nenechávejte cennosti odložené v odstaveném vozidle.
  • V poslední době se lze setkat s rizikem teroristického útoku.
  • Pozor na přeplněných místech, kde mohou řádit kapesní zloději.

Francie

Hlavní město
Paříž
Obyvatel
67 190 440
Rozloha
543 965 km2
Časová zóna
GMT+1
Měna
euro
Jazyk
francouzština

Cestovní pojištění Francie

Cestovní pojištění Francie

Je cílem vaší cesty Francie? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Francie – spočítat cenu pojištění Porovnejte si nezávazně nabídku všech pojišťoven a vyberte si sami

Není Francie vaším cílem?

Mám cestovní pojištění pro každou zemi, vyberte si…