Cestovní pojištění Slovensko

Je cílem vaší cesty Slovensko? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Slovensko je vnitrozemským státem Evropy. Stát, který má s Českou republikou velice blízké vztahy. Kromě nás s ním sousedí ještě Polsko, Ukrajina, Maďarsko a Rakousko. Značná část Slovenska je hornatého charakteru. Jsou to například Vysoké Tatry a Nízké Tatry, jež patří k těm nejznámějším pohořím. Dále lze jmenovat Západní Karpaty, Javorníky, ale také Slovenské rudohoří. Opakem výšin jsou nížiny typu Východoslovenská nížina a Podunajská nížina. Zajímavostí je, že dvě pětiny území Slovenské republiky pokrývají lesy.

Území Slovenska je doslova poseto nejrůznějšími jeskyněmi. Těch se zde nachází kolem 4 000. Pro návštěvníky je otevřena i velká spousta národních parků. V zemi je i dostatek vodních toků. Nejznámější je pochopitelně řeka Dunaj, dále ještě řeky Hron, Bodrog a Poprad. Opakem velkého města Bratislava je nejmenší vesnička Príkra, která má jen sedm stálých obyvatel. Za návštěvu stojí i ostatní velká města, jakými jsou Košice, Prešov, Nitra, Žilina a Banská Bystrica.


Slovensko – To nejlepší

Místa, která musíte vidět. Věci, které zažít a jídla, která ochutnat…

Slovenský ráj

Jeden z národních parků Slovenska, který zahrnuje jeskyně, vodopády, úchvatné rokle a mnohdy až nedotčenou přírodu. Toto území bylo národním parkem prohlášeno v roce 1998 a od té doby je velice často navštěvovanou lokalitou. Jeho součástí jsou také feraty.

Bratislava

Kulturní, zábavní a historické centrum Slovenska. Takové je hlavní město Bratislava. Její nepřehlédnutelnou dominantou je bezpochyby Hrad Děvín, který patří k nejstarším v zemi. Dále stojí za návštěvu kostel sv. Alžběty Uherské. Unikátní je most Slovenského národního povstání.

Spišský hrad

Historická památka Slovenska zanesená na seznamu světového dědictvím UNESCO. Největší hrad v zemi, jež byl budován od 11. století. Hradní komplex rozléhající se na ploše až čtyř hektarů patří mezi ty největší v celé Evropě.

Vysoké Tatry

Známé a překrásné přírodní místo Slovenska. Hory, ve kterých se tyčí nejvyšší vrchol ve výšce 2 655 metrů nad mořem. Je to Gerlachovský štít. Ve Vysokých Tatrách můžete spatřit ještě oblíbené Štrbské pleso, vodopád Kmeťov nebo Belianskou jeskyni.

Banská Bystřice

Významné město Slovenska ukrývající jeden velice zajímavý architektonický klenot. Je to hodinová věž mnohdy označovaná jako šikmá věž. Ta byla postavena v 16. století a od té doby se vyklonila o sedmdesát centimetrů. Dnes slouží jako rozhledna s krásným výhledem.

Bojnický zámek

Jeden z nejkrásnějších zámků Evropy nacházející se ve stejnojmenném městě Bojnice. Slovenská dominanta, jejíž součástí je nejstarší zoologická zahrada. Nechybí ani jeskyně a možnost prohlédnout si zajímavé interiéry.


Slovensko – Upozornění

Co si dát v této zemi pozor a na co se připravit předem

  • Při vyšších dešťových srážkách se mohou vyskytovat lokální povodně.
  • Ve velkých obchodech si dávejte pozor na kapsáře a zloděje.
  • Při výletech do přírody může dojít ke kontaktu s medvědem nebo s vlky.
  • V Bratislavě si hlídejte, zda mají taxikáři zapnutý taxametr.

Slovensko

Hlavní město
Bratislava
Obyvatel
5 441 899
Rozloha
49 036 km2
Časová zóna
GMT+1
Měna
euro
Jazyk
slovenština

Cestovní pojištění Slovensko

Cestovní pojištění Slovensko

Je cílem vaší cesty Slovensko? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Slovensko – spočítat cenu pojištění Porovnejte si nezávazně nabídku všech pojišťoven a vyberte si sami

Není Slovensko vaším cílem?

Mám cestovní pojištění pro každou zemi, vyberte si…