Cestovní pojištění Španělsko

Je cílem vaší cesty Španělsko? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Španělsko je evropským státem ležícím na Pyrenejském poloostrově. Součástí tohoto pevninského státu jsou ještě Baleáry a Kanárské ostrovy. Ty se nachází ve Středozemním moři a v Atlantském oceánu. Dominantní částí Španělska je pohoří Pyreneje a Kantaberské pohoří. Nejvyšší vrchol země je umístěn na ostrově Tenerife a je zároveň největší sopkou světa. Jde o sopku Pico de Teide. Její výška je 3 718 metrů nad mořem. Španělskem protékají důležité řeky jako Tajo, Duero, Ebro a Guadiana. Oficiálně je tento stát nazýván jako Španělské království.

Ve Španělsku je celkem 17 autonomních oblastí. I přesto, že hlavním městem Španělska je Madrid, daleko populárnější zemí mezi cestovateli je Barcelona. K významným městům tohoto státu patří ještě Sevilla, Mérida, Toledo, Ceuta a Melilla. Se Španělskem se pojí i jedna velká tradice, kterou jsou býčí zápasy v koridě. Ty jsou povoleny všude kromě Katalánska. Španělsko se pyšní řadou zajímavostí zapsaných na seznamu světového dědictví UNESCO.


Španělsko – To nejlepší

Místa, která musíte vidět. Věci, které zažít a jídla, která ochutnat…

Barcelona

Druhé největší město Španělska, které patří k těm nejnavštěvovanějším. Obdivovat zde můžete dominantní chrám Sagrada Família, jež je unikátní stavbou Antonina Gaudího. Příjemná se vám stane návštěva parku Güell nebo dáte přednost výhledu na město z blízké hory Turó del Carmel.

Córdoba

Rozkošné město nacházející se na jihu Španělska. Jeho pýchou je historické centrum zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Za návštěvu stojí kostel sv. Michaela, Córdobská mešita, Archeologické muzeum a slavný most pocházející z dob Římanů s názvem Puente Vijeo.

Madrid

Hlavní město Španělska je doslova protnuté řadou historických pamětihodností. Navštívit můžete Královský palác, náměstí Plaza Mayor a Plaza de Espana. Využijte podívanou v galerii Prado nebo zavítejte do lokality spojené s krásnou přírodou. Takovým místem jsou Sabatiniho zahrady.

Národní park Picos de Europa

Jeden z nejvyhledávanějších národních parků Španělska. Plocha 64 tisíc hektarů je protínána řekami Cares a Duje. Nepřehlédnutelnou dominantou parku je vrchol Torre de Cerredo se svou výškou 2 648 metrů nad mořem. Na spoustu kopců se můžete dopravit za pomoci lanovky.

Costa Brava

Jestliže hledáte překrásné španělské pobřeží, potom se vaším cílem musí stát oblast zvaná Costa Brava. Zde se rozprostírá řada měst a pláží, jako jsou třeba Tossa de Mar, Blanes a Lloret de Mar. Kromě písečných pláží lze obdivovat skaliska na břehu moře.

Ibiza

Součástí Španělska je také jeden z nejdivočejších Baleárských ostrovů. Pro Ibizu jsou typické překrásné pláže, a hlavně přemíra hudebních klubů a kulturních akcí. Na tohle místo vyráží hromada lidí za zábavou. Hlavním městem Ibizi je San Antonio.


Španělsko – Upozornění

Co si dát v této zemi pozor a na co se připravit předem

  • S drobnými krádežemi se setkáte v centrech velkých měst a na plážích.
  • V zemi není povoleno cestovat autostopem.
  • Nenechávejte cennosti na sedadlech zaparkovaných automobilů.
  • Při dlouhých výletech v horkém slunci nepodceňujte pitný režim.

Španělsko

Hlavní město
Madrid
Obyvatel
48 958 159
Rozloha
504 782 km2
Časová zóna
GMT+1
Měna
euro
Jazyk
španělština

Cestovní pojištění Španělsko

Cestovní pojištění Španělsko

Je cílem vaší cesty Španělsko? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Španělsko – spočítat cenu pojištění Porovnejte si nezávazně nabídku všech pojišťoven a vyberte si sami

Není Španělsko vaším cílem?

Mám cestovní pojištění pro každou zemi, vyberte si…