Cestovní pojištění Ukrajina

Je cílem vaší cesty Ukrajina? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Ukrajina je evropským státem, který dostal nezávislost po rozpadu Sovětského svazu v roce 1991. Ukrajina leží z velké části na Východoevropské rovině. K těm vyšším oblastem patří Karpaty, kde se mimo jiné nachází i nejvyšší hora země Hoverla se svou výškou 2 061 metrů nad mořem. Nejznámější řekou Ukrajiny je Dněpr a tím největším jezerem je Budžaku. Za nejrozsáhlejší přirozenou vodní plochu tohoto státu je považován Dněsterský liman se svou rozlohou 360 km2. V Ukrajině je řada velkých a významných měst, jakými jsou Kyjev, Charkov, Oděsa, Dnipro, Záporoží, Lvov a Nikolajev.

Hlavní doménou Ukrajiny je rozmanitá příroda se svou divokostí. To se týká i místních živočichů, jakými jsou lišky, vlci, divoké kočky a mnohé další. Ukrajina si zakládá na svých kulturních zvyklostech a zároveň patří k třetímu největšímu vývozci obilí v zemi. Stát sousedí s Ruskem, Moldavskem, Maďarskem, Rumunskem, Polskem, Slovenskem a Běloruskem. Země se pyšní ještě nejhlubší stanicí metra. Ta se nachází v Kyjevě v hloubce 105 metrů pod zemským povrchem.


Ukrajina – To nejlepší

Místa, která musíte vidět. Věci, které zažít a jídla, která ochutnat…

Kyjev

Hlavní město Ukrajiny se prezentuje spoustou historických objektů a krásných míst. Tou nejznámější a nejnavštěvovanější stavbou je Chrám sv. Sofie. Dále je to klášterní komplex označovaný jako Kyjevsko-pečerskálávra. Zavítat můžete i do historické ulice AndriyivskyiUzviz.

Chotyňská pevnost

Tato pevnost se nachází ve městě Chotyně. Její prvopočátky vzniku se začaly psát už v desátém století. Plnohodnotná Chotyňská pevnost se z ní stala až o čtyři století později. Díky své unikátnosti se řadí mezi sedm divů Ukrajiny.

Rezervace Askania-Nova

Přírodní rezervace zasazená do Chersonské oblasti. Založena byla v roce 1875 a dnes je tvořena krásnou přírodou a pestrou faunou. Jde o nejstarší biosférickou rezervaci Evropy. I proto byla zapsána na seznam světového dědictví UNESCO.

Sofijivka

Sofijiska je názvem parkového komplexu, který byl založen v 18. století. Tento velký parkový areál se rozprostírá ve městě Uman. V jehoútrobách se nachází fontány, přírodní umělecká díla a neposlední řadě i vodopády.

Město Kamenec Podolský

Toto město Ukrajiny je známé především kvůli historickému komplexu. Za zmínku stojí katedrála sv. Petra a Pavla, hradby kolem města a zachovalý hrad. Tento soubor staveb je na seznamu sedmi divů Ukrajiny.

Chersonésos

Pozůstatky tohoto starověkého města je možné spatřit na pobřeží Krymu. Ruiny jsou zaneseny na seznamu světového dědictví UNESCO. Konkrétně jsou situovány v Gagarinském rajónu ve městě Sevastopol.


Ukrajina – Upozornění

Co si dát v této zemi pozor a na co se připravit předem

  • Doporučováno je pouze pití balené vody.
  • V některých oblastech je vyšší výskyt nemoci AIDS.
  • Při cestách do hor dávejte pozor na medvědy a vlky.
  • Ženy by se měly vyhnout odlehlým uličkám velkých měst.
  • Nikde nenechávejte ležet cennosti bez dozoru.

Ukrajina

Hlavní město
Kyjev
Obyvatel
44 033 874
Rozloha
603 700 km2
Časová zóna
GMT+2 až GMT+3
Měna
ukrajinská hřivna
Jazyk
ukrajinština

Cestovní pojištění Ukrajina

Cestovní pojištění Ukrajina

Je cílem vaší cesty Ukrajina? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Ukrajina – spočítat cenu pojištění Porovnejte si nezávazně nabídku všech pojišťoven a vyberte si sami

Není Ukrajina vaším cílem?

Mám cestovní pojištění pro každou zemi, vyberte si…