Cestovní pojištění Thajsko

Je cílem vaší cesty Thajsko? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Thajsko je exotickou a často vyhledávanou zemí, která leží na poloostrově Zadní Indie, tedy v jihovýchodní části Asie. Tento stát je velice často spojován se svým původním názvem Siam. Z přírodních dominant Thajska lze jmenovat veletok Mekong, Khoratskou plošinu, pohoří Phetchabun a pohoří Dangrek. Hlavním městem Thajska je Bangkok. Kromě něj jsou však navštěvovány ještě další metropole, jakými jsou provincie Krabi, město Pattaya nebo ostrov KoČang a ostrov Phuket. Thajsko si prošlo převratem v roce 2014.

Thajské království je často označováno, jako Země tisíců Buddhů, takže o sochy Buddhy a náboženské památky zde rozhodně nebude nouze. Velkou zajímavostí je i celý název hlavního města Bangkok, který zní KrungthepmahanakhonAmonrattanakosinMahintharayutthayaMahadilokphopNoppharatratchathaniburiromUdomratchaniwetmahasathanAmonphimanawatansathitSakkathattiyawitsanukamprasit. Jen málokdo by si pomyslel, že ve dvacáté nejlidnatější zemi světa se vyrábí i pivo, jímž je značka Singha.


Thajsko – To nejlepší

Místa, která musíte vidět. Věci, které zažít a jídla, která ochutnat…

PhiPhi

Thajské souostroví představující doslova ráj na zemi. Ne nadarmo je seskupení těchto ostrovů označováno jako perla Andamanského moře. Hodně navštěvovaný je ostrov PhiPhi Leh nebo oblíbená zátoka Ao Maya.

Sukhothai

Město pocházející z 13. století. V jeho útrobách můžete obdivovat řadu historických staveb a chrámů. Tou největší dominantou Sukhothai je pravděpodobně Královský palác nacházející se v samotném centru města. To je mimo jiné na seznamu světového dědictví UNESCO.

Bangkok

Hlavní a zároveň rušné město Thajska. Jeho největší doménou je Grand Palace neboli královský palác. Dále je to Palác Vimanmekči chrám WatPhraKaeo. Tento chrám je často přezdíván, jako Chrám smaragdového Buddhy. Jednou z největších staveb Bangkoku je chrámový komplex WatPho.

KoChang

Druhý největší ostrov Thajska vyznačující se divokou džunglí a hornatým terénem. Ostrov KoChang se nachází v oblasti národního parku Mu KoChang. Kromě pláží zde můžete narazit i na přírodní skvost v podobě vodopádu zvaného Than Mayom.

Národní park Erawan

Jeden z hodně vyhledávaných národních parků Thajska, v němž žije řada zajímavých zvířat. Jsou to například gorily, giboni, tygři a další. V národním parku můžete obdivovat jeden z největších vodopádů linoucí se po kaskádách z výšky až 1,5 kilometru.

Ayutthaya

Z historického hlediska jde o hodně významné thajské město, které je zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Je to i proto, že se zde nachází chrám VihaamMongkhonBophit a další důležitý chrám WatPhra Si Sanphet.


Thajsko – Upozornění

Co si dát v této zemi pozor a na co se připravit předem

  • Ve velkých městech se sami nevydávejte do opuštěných a odlehlých částí.
  • Dávejte si pozor na drobné krádeže osobních věcí na přeplněných místech.
  • Při vydatnějších deštích mohou hrozit lokální záplavy.
  • Výjimkou v Thajsko nejsou ani tsunami.

Thajsko

Hlavní město
Bangkok
Obyvatel
68 414 135
Rozloha
513 115 km2
Časová zóna
GMT+7
Měna
bath
Jazyk
thajština

Cestovní pojištění Thajsko

Cestovní pojištění Thajsko

Je cílem vaší cesty Thajsko? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Thajsko – spočítat cenu pojištění Porovnejte si nezávazně nabídku všech pojišťoven a vyberte si sami

Není Thajsko vaším cílem?

Mám cestovní pojištění pro každou zemi, vyberte si…