Cestovní pojištění Belgie

Je cílem vaší cesty Belgie? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Belgie je evropským státem. Ve skutečnost jde o Belgické království, kde vládne federativní konstituční monarchie. Hlavním městem Belgie je Brusel, kam je soustředěna řada významných organizací, jakými jsou NATO, Evropská komise a další. Zajímavostí je, že v zemi se mluví hned třemi světovými jazyky, jež jsou považovány za oficiální. Je to nizozemština, francouzština a němčina. Sousedními zeměmi Belgie jsou Francie, Německo, Lucembursko a Nizozemsko. V současnosti se Belgie dělí na tři velké regiony.

Belgické království je velice rozmanité. Na jedné straně na vás čekají pohoří v podobě Arden, na té druhé jsou to pobřežní nížiny a zhruba uprostřed očekávejte rovinatý terén. Belgie se prezentuje spoustou významných vodních toků, jakými jsou třeba řeka Máza a Šelda. Nejvyšším bodem v zemi je Signal de Botrange s výškou 694 metrů nad mořem. Mezi velká a hodně navštěvovaná města Belgie lze zařadit hlavní město Brusel, Antverpy, Gent, Charleroi, Lutych a Bruggy. Jednou z největších tradic je místní výroba čokolády.


Belgie – To nejlepší

Místa, která musíte vidět. Věci, které zažít a jídla, která ochutnat…

La Grand Place

Náměstí Grand Place je středobodem Bruselu, kde se nachází nejenom královský palác, ale také radnice pocházející z 15. století. Právě uprostřed náměstí máte možnost spatřit překrásný květinový koberec, kde se svou barevností vyjímají miliony rostlin. La Grand Place je na seznamu světového dědictví UNESCO.

Hrad Gravensteen

Ohromující a zachovalá stavba z roku 1180 nacházející se ve městě Gent. Tzv. Hraběcí hrad se situován v přístavním městě a pyšní se nejenom svým vnějším vzhledem, ale i vnitřními expozicemi. V dřívějších dobách byl využíván jako vězení a mučírna.

Město Lovaň

Nenápadné městečko Belgie označované jako Leuven má hned několik unikátů. Jedním z nich je populární pivovar Stella Artois a jeden z nejmenších pivovarů v zemi Domus. Nachází se zde nejstarší univerzita v Belgii a tradiční stavba v podobě radnice Stadhuis.

Atomium

Belgie, to nejsou pouze historické skvosty, ale také nadčasové stavby. Jedna z nich se umístěna v samotném Bruselu, dosahuje výšky 102 metrů a je pomyslným symbolem města. Jde o jedinečnou konstrukci nazývanou Atomium, představující atom železa.

3000 hradů

Ano, přesně tak vysokým číslem se Belgie pyšní oproti jiným zemím světa. Na jejím území se nachází přemíra hradů, zámků a středověkých pevností. V tomto směru přesahuje ostatní světové velmoci. Je pravdou, že značná část hradů je v soukromém vlastnictví.

Belgické pralinky

Právě z Belgie přišly věhlasné pralinky, jež byly objeveny v roce 1912. Tato země je mimochodem i největším prodejcem čokolády na světě. Ročně se jí odtud vyveze kolem 220 milionů tun. Čokoláda z Belgie je jedním z nejoblíbenějších suvenýrů.


Belgie – Upozornění

Co si dát v této zemi pozor a na co se připravit předem

  • V místech s větším množstvím lidí mohou řádit kapsáři.
  • Za porušování silničních pravidel ve voze jsou udělovány velké pokuty.
  • Někteří zloději volí praktiky v podobě rozsypaných hřebíků na silnici, čímž donutí řidiče zastavit a okradou jej.

Belgie

Hlavní město
Brusel
Obyvatel
11 447 996
Rozloha
30 529 km2
Časová zóna
GMT+1
Měna
euro
Jazyk
nizozemština

Cestovní pojištění Belgie

Cestovní pojištění Belgie

Je cílem vaší cesty Belgie? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Belgie – spočítat cenu pojištění Porovnejte si nezávazně nabídku všech pojišťoven a vyberte si sami

Není Belgie vaším cílem?

Mám cestovní pojištění pro každou zemi, vyberte si…