Cestovní pojištění Tunisko

Je cílem vaší cesty Tunisko? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Stát zasazený do severní části afrického kontinentu. Jen 150 km jej přes mořskou hladinu dělí od jižní Evropy, konkrétně od Sicílie. Tento relativně menší stát sousedí se dvěma zeměmi, jakými jsou Libye a Alžírsko. Břehy Tuniska jsou omílány Středozemním mořem. Oblíbenými dominantami země jsou údolí řeky Medžerda, hora Džabal aš-Šánabí se svou výškou 1 544 metrů nad mořem nebo pohoří Atlas a horský masiv Dorsale. Velká část území je pokryta pouštěmi. Na druhou stranu jsou zde k vidění i solná jezera, jimž se říká šotty.

Tunisko je spojeno s vysokými letními teplotami. Jedinou záchranou tohoto subtropického klimatu je horský vítr nazývaný Scirocco. Část známé pouště Sahara zasahující na území Tuniska je spjata s teplotami přes 50 °C. Největším a asi nejnavštěvovanějším městem je Tunis. Dále jsou to Sfax, Súsa, Kairouan, At-Tadaman, Gabés a Bizerta. Zajímavostí je, že Tunisko je bývalou francouzskou kolonií, takže francouzština je zde poměrně rozšířeným jazykem.


Tunisko – To nejlepší

Místa, která musíte vidět. Věci, které zažít a jídla, která ochutnat…

Tunis

Hlavní město Tuniska figuruje na seznamu světového dědictví UNESCO, a to prostřednictvím starého města Arabů čili tamní Medinou. Vedle ní můžete navštívit ještě bulvár Habiba Bourguibae, mešitu Jama EzZitouna nebo katedrálu Vincent de Paul.

Kartágo

Tuniské město, jehož historie se pojí s rokem 800 před naším letopočtem. Místo nadchne především vyznavače starověkých památek. K vidění je chrám sv. Cypriána, Kartaginské muzeum a bývalé Antoniovy lázně.

Djerba

Ostrov Djerba náleží k Tunisku a je vyhledávaný především jako dovolenkový ráj. Ostrov je situován u jižního pobřeží této země, a kromě zajímavých památek se pyšní hlavně pozvolným přístupem do moře. Jde tedy o ideální místo pro rodiny s dětmi.

Hammamet

Město Tuniska, jemuž dominuje stará pevnost, respektive opevnění města. Letovisko nacházející se na severovýchodním břehu Tuniska, kde můžete navštívit místní tradiční trhy, staré město a zároveň překrásné pláže.

Sahara

Vzhledem k tomu, že do části Tuniska zasahuje také pověstná poušť Sahara, máte možnost naplánovat si výlet i do ní samotné. Při organizovaných cestách lze pozorovat beduínské stany, velbloudy a atmosféru tamního obyvatelstva.

Kairouan

Město nacházející se ve vnitrozemí Tuniska. Mezi místními obyvateli je tato oblast považována za jedno ze svatých míst islámu. To stvrzuje například Velká Kairouanská mešita. Město bylo založeno v sedmém století a je na seznamu světového dědictví UNESCO.


Tunisko – Upozornění

Co si dát v této zemi pozor a na co se připravit předem

  • Dávejte přednost konzumaci balené vody.
  • Nepodceňujte silné sluníčko a používejte kvalitní opalovací krémy, včetně dalších způsobů ochrany pokožky.
  • Hlídejte si cennosti a osobní doklady.
  • V zemi může hrozit riziko teroristického útoku.
  • V Tunisku si nesmíte fotit žádné vojenské a policejní složky, včetně jejich budov.

Tunisko

Hlavní město
Tunis
Obyvatel
11 403 800
Rozloha
163 610 km2
Časová zóna
GMT+1
Měna
tuniský dinár
Jazyk
arabština

Cestovní pojištění Tunisko

Cestovní pojištění Tunisko

Je cílem vaší cesty Tunisko? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Tunisko – spočítat cenu pojištění Porovnejte si nezávazně nabídku všech pojišťoven a vyberte si sami

Není Tunisko vaším cílem?

Mám cestovní pojištění pro každou zemi, vyberte si…