Cestovní pojištění Egypt

Je cílem vaší cesty Egypt? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Egypt je nejlidnatější zemí severní Afriky a oblíbenou turistickou destinací. Celým názvem Egyptská arabská republika leží z části na saharské poušti. Velké množství letovisek je proto situováno u Středozemního moře, popřípadě Rudého moře, kde bují cestovní ruch. Značné kvantum obyvatel Egypta žije ve velkých městech, jakými jsou Alexandrie, Luxor a Káhira. Ta je mimochodem hlavní metropolí země. Egypt je znám především pro své pestré historické dědictví v podobě nejrůznějších starobylých artefaktů a staveb, jakými jsou třeba pyramidy.

Zemí protéká jedna z nejznámějších afrických řek, kterou je Nil. Kromě památek ve vnitrozemí jsou největším lákadlem přímořské oblasti, kde se lze věnovat vodním sportům, potápění a relaxaci na plážích. Oblíbeným místem je Marsa Matruh. Nedílnou součástí Egypta je také Sinajský poloostrov. Na jeho hornatém povrchu se nachází nejvyšší bod, jímž je Hora svaté Kateřiny s výškou 2 642 metrů nad mořem.


Egypt – To nejlepší

Místa, která musíte vidět. Věci, které zažít a jídla, která ochutnat…

Luxor

Bývalé hlavní město Egypta, které ukrývá spoustu významných chrámů. Tím největším je jistě luxorský chrámový komplex, Chrám v Karnaku, ale i zajímavé Muzeum mumifikace. Poblíž tohoto města jsou dvě slavná údolí s dalšími artefakty. Je to Údolí králů a Údolí královen.

Egyptské pyramidy

Jeden z nejznámějších symbolů Egypta. Těmi jsou pyramidy v Gíze svázané se sáhodlouhou historií. Je to například Menkaureova pyramida nebo Rachefova pyramida. Tou největší s výškou 146 metrů a v podstatě i totožnou délkou je Cheopsova pyramida.

Největší poklady Káhiry

Hlavní a nejlidnatější město Egypta toho nabízí mnoho. Tou největší pýchou je Egyptské muzeum založené v první polovině 19. století. Dále je to Bazar Chán al-Chalílí, jež patří k těm největším ve městě. Nad Káhirou se pak známá mešita Muhammada Alího.

Naleziště Abú Simbel

Místo situované u Násirova jezera. Archeologické naleziště, kde se nachází řada historických objektů. Jedním z nich je chrám zasazený do skalního masivu. Právě v něm je umístěna 21 metrů vysoká socha Ramesse II. Dále je to Hathořin chrám a jiné.

Zelená Sahara

Současnou tvář velké písečné pouště zvané Sahary zná bezpochyby každý. Jen málokdo však tuší, že kdysi dávno měla zcela jinou podobu, a to tu plodnou. Dříve to byla živá a zelená pláň. Vlivem klimatických změn se stala neplodnou kolem roku 8000 před naším letopočtem.

Chrám bohyně Isis

Tato významná památka zasvěcená bohyni Isis byla kdysi dávno situována na ostrově Philae, konkrétně na skalnatém výběžku. Ten je obklopován řekou Nil, a tak byl příslibem i dalekého výhledu. Na počátku 20. století byly však zbytky chrámu přesunuty na ostrov Agilkia.


Egypt – Upozornění

Co si dát v této zemi pozor a na co se připravit předem

  • Dodržujte hygienické návyky, jinak vám hrozí střevní obtíže nazývané jako Faraonova pomsta.
  • V Káhiře a ostatních velkých městech nenavštěvujte okrajové chudinské čtvrti.
  • Na přelidněných místech si hlídejte peníze a osobní věci.
  • Připravte se na to, že na trzích a kdekoliv jinde je běžné smlouvat o ceně.
  • Naučte se odmítat vtíravé prodejce jakýchkoliv služeb.

Egypt

Hlavní město
Káhira
Obyvatel
97 041 072
Rozloha
1 001 739 km2
Časová zóna
GMT+2
Měna
egyptská libra
Jazyk
arabština

Cestovní pojištění Egypt

Cestovní pojištění Egypt

Je cílem vaší cesty Egypt? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Egypt – spočítat cenu pojištění Porovnejte si nezávazně nabídku všech pojišťoven a vyberte si sami

Není Egypt vaším cílem?

Mám cestovní pojištění pro každou zemi, vyberte si…