Cestovní pojištění USA

Je cílem vaší cesty USA? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Spojené státy americké označované zkratkou USA jsou velkou táhnoucí se zemí od Tichého oceánu až k Atlantskému oceánu. Toto území obsahuje celkem padesát států, včetně přidružených ostrůvků a tichomořských ostrovů, jakým je například Havaj. Mezi známé státy USA patří Washington, kde se nachází hlavní město, dále jsou to Kalifornie, New York, Florida, Texas, Montana, Idaho, Nevada, Oregon a další. Na mnoha místech Spojených států amerických můžete zpozorovat oblíbené mobilní domy.

Amerika je svou rozlohou opravdu velká a zahrnuje spoustu přírodních krás odlišného typu. Může to být Beringův průliv, Hudsonův záliv, slavné Údolí smrti, Apalačské hory, řeky jako Missouri a Mississippi, Michiganské jezero, Aljašský poloostrov a Ohňová země. Spojené státy americké se pyšní desítkami národních parků. Díky velikosti země je třeba počítat i s odlišnými klimatickými podmínkami napříč celou Amerikou. Spojené státy americké sousedí s Kanadou a s Mexikem.


USA – To nejlepší

Místa, která musíte vidět. Věci, které zažít a jídla, která ochutnat…

Yosemitský národní park

Yosemite National Park je významnou přírodní památkou zanesenou na seznamu světového dědictví UNESCO. Místo s krásným zeleným údolím, řadou ohromujících vodopádů a mohutnými sekvoji. To vše v kombinaci s pestrou faunou.

Grand Canyon

Jedna z největších přírodních dominant Spojených států amerických a zároveň sedmý div světa. Velký kaňon je pozůstatkem řeky Colorado, která zde vytvořila přenádherné kaňony s jedinečným výhledem. Grand Canyon se rozléhá na ploše 446 km2.

Most Golden State Bridge

Symbol oblíbeného města San Francisco. Visutý most oranžové barvy, jež k tomuto americkému městu neodmyslitelně patří a je přístupný nejenom vozidlům, ale také pěším. Do svého fotoalba si jej pořídí snad každý návštěvník San Francisca.

New York

Město, které nikdy nespí. To je New York se svou uhrančivou atmosférou. Při návštěvě této metropole rozhodně nevynechávejte obhlídku symbolu města, jímž je Statue of Liberty. Dále je to také vysoká budova Empire State Building nebo městský Central Park. Ten je označován, jako plíce New Yorku.

Bílý dům

White House nacházející se ve Washingtonu. Sídlo prezidenta Spojených států amerických, odkud se řídí celá Amerika. Právě v tomto objektu je pověstná oválná pracovna. Pro veřejnost jsou pořádány prohlídky vnitřních prostor.

Yellowstonský národní park

Park s rozlohou až 9 000 km2 patří k těm nejstarším na světě. Vedle vulkánu zde můžete objevovat nedotčenou přírodu a spoustu volně žijících zvířat. Od medvědů až po bizony pasoucí se na velkých loukách. Pro Yellowstone National Park jsou typické čisté řeky a blankytná jezera.


USA – Upozornění

Co si dát v této zemi pozor a na co se připravit předem

  • Ve velkých městech se vyhýbejte známým čtvrtím, kde vládnou místní gangy. Velké nebezpečí hrozí ve čtvrtích v New Jersey, Illinois a Michigan.
  • Zjistěte si, zda ve vámi vyhlédnuté oblasti neřádí tornáda, hurikány, záplavy a jiné přírodní katastrofy.
  • Na některých místech musíte počítat se zemětřesením.
  • Nepodceňujte vysoká horka v daných lokalitách.

USA

Hlavní město
Washington DC
Obyvatel
327
Rozloha
9 631 214 km2
Časová zóna
GMT-5 až GMT-10
Měna
americký dolar
Jazyk
angličtina

Cestovní pojištění USA

Cestovní pojištění USA

Je cílem vaší cesty USA? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

USA – spočítat cenu pojištění Porovnejte si nezávazně nabídku všech pojišťoven a vyberte si sami

Není USA vaším cílem?

Mám cestovní pojištění pro každou zemi, vyberte si…