Cestovní pojištění Estonsko

Je cílem vaší cesty Estonsko? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Poklidná a nenápadná země severní Evropy. Přesně tak lze charakterizovat Estonsko, které je nejsevernější baltickou zemí. Na souši sousedí Estonsko s Ruskem a Lotyšskem. Z pohledu vodní hladiny je to Finský záliv a Baltské moře. Země zažívající svůj rozmach především v IT službách může být právoplatně pyšná na přírodní dědictví a historické unikáty velkých měst. Dominantním a hlavním městem Estonska je Tallinn. Dále je to třeba Haapsalu, Narva a Valga. Estonsko je typickou parlamentní republikou.

V Estonsku je k vidění více jak 1 400 jezer. Tím největším je Čudské jezero. Dále jsou to mokřady, bažiny a roviny. V Estonsku rozhodně nenarazíte na žádné velehory, což dokazuje nejvyšší bod v podobě vrcholu Suur Munamägi se svou výškou 318 metrů nad mořem. Estonsko, to je také přemíra menších a větších ostrovů, jejichž počet překračuje číslo 1 500. Ty s největší plochou jsou Hiiumaa a Saaremaa. Země je zárukou bohatého kulturního života.


Estonsko – To nejlepší

Místa, která musíte vidět. Věci, které zažít a jídla, která ochutnat…

Tallinn

Hlavní město Estonska a cíl mnohých turistů. Metropole spojující starou a historickou zástavbu s tou moderní. Samotné centrum města je zaneseno na seznamu světového dědictví UNESCO. Významnou památkou je například palác Kadriorg nebo velký gotický kostel sv. Mikuláše.

Saaremaa

Největší ostrov náležící k Estonsku. Jeho doménou jsou především nepřehlédnutelné větrné mlýny, ale také krásné útesy rozpínající se nad mořskou hladinou. Po pádu mnoha meteoritů zde vznikly zajímavé krátery. Ten nejrozsáhlejší s průměrem kolem 110 metrů se nazývá Kaali.

Viljandi

Další ze severských měst Estonska, které láká nejenom na historické objekty v podobě radnice nebo kostela sv. Jana. Je to také vodárenská věž z roku 1911 nebo dva unikátní mosty Rippsild a Varesesild. Ty ohromí především milovníky techniky.

Výhled z vesnice Vastseliina

Tato malebná vesnička se nachází v jihovýchodní části Estonska. K ní náleží pozůstatky stejnojmenného hradu, odkud si lze dopřávat překrásný výhled po okolí. Hrad ve své historii čelil mnohým bitvám.

Právo na internet

Estonsko dominuje ve světě nejenom v řadě významných pamětihodností, ale také v některých méně tradičních oblastech. Jednou z nich je zavedení práva na internetu. V tom je Estonko nepochybně první na světě. V zemi se dokonce může volit prostřednictvím internetu.

Kopr jako nedílná součást gastronomie

V Estonku máte možnost ochutnat přemíru tradičních a hodně populárních pokrmů. Málokdo si však uvědomuje, že ve spoustě z nich je kopr. Ten patří k asi nejpoužívanějším přísadám, takže při objednávání jídla tuto informaci zohledněte.


Estonsko – Upozornění

Co si dát v této zemi pozor a na co se připravit předem

  • V Tallinnu se můžete setkat s drobnějšími krádežemi.
  • V noci raději nechoďte do oblastí Lasnamäe a Põhja-Tallinn.
  • Rychlost řidičů je na mnoha místech monitorována radary.

Estonsko

Hlavní město
Tallinn
Obyvatel
1 306 574
Rozloha
45 339 km2
Časová zóna
GMT+2
Měna
euro
Jazyk
estonština

Cestovní pojištění Estonsko

Cestovní pojištění Estonsko

Je cílem vaší cesty Estonsko? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Estonsko – spočítat cenu pojištění Porovnejte si nezávazně nabídku všech pojišťoven a vyberte si sami

Není Estonsko vaším cílem?

Mám cestovní pojištění pro každou zemi, vyberte si…