Cestovní pojištění Izrael

Je cílem vaší cesty Izrael? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Izrael je ryze židovským státem nacházejícím se na Blízkém Východě, konkrétně na pobřeží Středomořského moře. Jméno země vychází z náboženských podkladů, protože označuje židovský národ. Jeho nejbližšími sousedy jsou Egypt, Lisabon, Jordánsko a Sýrie. I když jde o „starobylou“ zemi, je doslova semeništěm hi-tech společností. Nejvyšším bodem v Izraeli je hora Hermon nacházející se na Golanských výšinách. Její výška je 2 814 metrů nad mořem. Naopak nejnižším bodem Izraele je známí Mrtvé moře ve výšce 408 metrů nad mořem.

Tento stát se vyjímá svou geografickou pestrostí. To znamená, že jsou zde k vidění jak nížiny, tak pohoří. Jmenovat lze například Velkou příkopovou propadlinu a Jordánské údolí. V Negevské poušti je největší machteš a známé je také Galilejské jezero. Izrael se pyšní nejstarším hřbitovem světa situovaným na Olivetské hoře. Země je zajímavá tím, že se zde propojuje křesťanství s islámem a judaismem v té nejryzejší podobě a bez výraznějších konfliktů.


Izrael – To nejlepší

Místa, která musíte vidět. Věci, které zažít a jídla, která ochutnat…

Zeď nářků

Pro nábožensky smýšlející lidi významná součást Jeruzalému. Z opěrné zdi Chrámové hory se stalo posvátné místo, kam se lidé chodí modlit a do stěn zdi zastrkávají papírky se svými modlitbami. Návštěva tohoto prostředí je silně emotivním zážitkem. Mezi další nábožensky uznávané stavby podobného typu patří Skalní dóm a Chrám Božího hrobu.

Tel Aviv Museum of Art

Muzeum umění v Tel Avivu vás doslova vytrhne z nádechu historických a náboženských staveb. Tato nadčasová budova vyniká nejenom svým kosmickým vzhledem, ale také bohatými sbírkami slavných umělců. Mezi ně patří například Monet, Piccasso, Renoir a jiní.

Korálový útes v Ejlatu

Vyznavači podmořského světa si na tomto místě přijdou na své. Pláž v Ejlatu je spojena s korálovým útesem, kde bují pestrý život. K vidění je spousta tropických ryb. Ideální lokalita pro potápění nebo šnorchlování. Součástí korálového útesu je i zachovaný dřevěný most.

Národní park Ejn Avdat

Pomyslný přírodní zázrak tvořený kaňonem z křídy. Klikaté území s úzkými uličkami mezi skalami osloví hlavně vyznavače turistiky. K vidění jsou vzácné druhy stromů, vodopády, ale také sladkovodní pramen, včetně nejrůznějších skalních jeskyní.

Zahrady na Mt. Carmel

Svahy Mt. Carmel nabízí překrásný výhled na záliv Haifa Bay. A právě v tomto místě byly vybudovány bahrajnské zahrady tvořené několika stupňovitými terasami. Fontány a zahradní prvky jsou zakončeny svatyní Shrineofthe Bab. V roce 2008 došlo k zapsání tohoto místa na seznam světového dědictví UNESCO.

Mrtvé moře

Symbol úzce spjatý s Izraelem. Jde o nejslanější moře na světě, ve kterém je koncentrace soli mnohonásobná. Právě to se promítá v tom, že vás bude voda příjemně nadnášet. Zároveň lze využít jejích léčebných účinků. Pohled na Mrtvé moře užijete z blízkého národního parku Masada.


Izrael – Upozornění

Co si dát v této zemi pozor a na co se připravit předem

  • Poměrně přísné a někdy až nepříjemné kontroly na letištích.
  • Pozor na izraelsko-palestinské konflikty.
  • Nefoťte žádné příslušníky policejních a vojenských složek.
  • Vyhněte se návštěvám Pásma Gazy.
  • Vždy dbejte pokynů jakýchkoliv bezpečnostních složek.

Izrael

Hlavní město
Jeruzalém
Obyvatel
8 299 706
Rozloha
21 640 km2
Časová zóna
GMT+2
Měna
izraelský šekel
Jazyk
hebrejština

Cestovní pojištění Izrael

Cestovní pojištění Izrael

Je cílem vaší cesty Izrael? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Izrael – spočítat cenu pojištění Porovnejte si nezávazně nabídku všech pojišťoven a vyberte si sami

Není Izrael vaším cílem?

Mám cestovní pojištění pro každou zemi, vyberte si…