Cestovní pojištění Srbsko

Je cílem vaší cesty Srbsko? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Srbsko je zemí, která svou samostatnost vyhlásila v roce 2008.Stát se nachází ve středu Balkánského poloostrova a sousedí s osmi evropskými zeměmi. Značná část území Srbska je hornatého charakteru, což dokazují místa jako Staré Planiny, Dinárské hory, Karpatský oblouk a pohoří Kopaonik. Opakem toho je Panonská nížina, řeka Drina, Tisa a Sáva. Největším vrcholem v zemi je hora Midžur se svou výškou 2 169 metrů nad mořem. Jen pro zajímavost, nejdelší řekou je Velká Morava dosahující délky 493 km.

Hlavním městem Srbska je Bělehrad. Jedno z nejstarších měst Evropy. Stát má dohromady 29 správních celků, do nichž patří i historické oblasti typu Vojvodina, Srem, Banát a Mačva. Kulturní metropole vznikla rozpadem Srbska a Černé Hory. Dnes láká turisty přemírou zajímavých památek a přírodních krás. Minulost zde sahá až do Osmanské říše. Srbsko je ve světě známé jako jeden z největších vývozců malin. Dle nejrůznějších statistik je to kolem 90 %.


Srbsko – To nejlepší

Místa, která musíte vidět. Věci, které zažít a jídla, která ochutnat…

Nišská pevnost

Pevnost pocházející z 18. století se nachází ve stejnojmenném městě Niš. Jde o historický komplex, jež nabízí spoustu zajímavostí. Je to například věž Ćelekulua turecké lázně. Navštívit můžete mešitu nebo se podíváte na výstavu lebek významných bojovníků.

Bělehrad

Hlavní město Srbska je pýchou této země. Dokazuje to řada památek, které můžete navštívit. Je to třeba Titovo mauzoleum nebo Muzeum Nikoly Tesly. Ten pocházel ze Srbska. Dále je to Bělehradská pevnost a největší park zvaný Kalemegdan. K vidění je i největší kostel svého druhu Chrám sv. Sávy.

Petrovaradínská pevnost

Původně rakouská pevnost je spojena s bohatým podzemním systémem chodeb. V útrobách tohoto místa se velice často konají nejrůznější společenské a hudební akci. Petrovaradínskou pevnost naleznete ve městě Novi Sad.

Stopica Cave

Název jeskyně pojmenované jako Stopica. Celková délka jeskyně přesahuje hranici 1,5 km a uvnitř ní dokonce protéká potok. To přináší velice krásnou podívanou. Taková prohlídka bude zakončena vodopádem s výškou devíti metrů.

Felix Romuliana

Takto je označován historický komplex, jehož prvopočátky vzniku se dle dochovaných nálezů pojí s 3. stoletím. Jde o starověkou památku ještě z dob Římanů. Díky své historické hodnotě je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO.

Národní park Fruška Gora

V srbské oblasti Vojvodina můžete navštívit překrásný Národní park Fruška Gora, který je spojením malebné flóry a pestré fauny. V dokonalé přírodě je vybudováno několik významných klášterů stojících za prohlídku.


Srbsko – Upozornění

Co si dát v této zemi pozor a na co se připravit předem

  • Na kapesní zloděje narazíte jen v hlavním městě.
  • Ve městech v noci nenavštěvujte odlehlé uličky a temná zákoutí.
  • Při výletech do hor nepodceňujte teplé oblečení, protože dochází k výrazným změnám teplot.
  • V létě dodržujte pitný režim kvůli silnému slunku.

Srbsko

Hlavní město
Bělehrad
Obyvatel
8 772 209
Rozloha
88 361 km2
Časová zóna
GMT+1
Měna
srbský dinár
Jazyk
srbština

Cestovní pojištění Srbsko

Cestovní pojištění Srbsko

Je cílem vaší cesty Srbsko? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Srbsko – spočítat cenu pojištění Porovnejte si nezávazně nabídku všech pojišťoven a vyberte si sami

Není Srbsko vaším cílem?

Mám cestovní pojištění pro každou zemi, vyberte si…