Cestovní pojištění Čína

Je cílem vaší cesty Čína? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Čína neboli Čínská lidová republika je nejlidnatějším státem světa. Velice často je tato země označována jako světová velmoc, což prozrazuje především rychlý růst ekonomiky a v neposlední řadě i vojenských sil. V zemi panuje komunistický režim a v některých ohledech trochu přísnější pravidla a cenzura. Čína je situována ve východní Asii a nachází se u Tichého oceánu. Díky celkové velikosti země sousedí se čtrnácti okolními státy. Čínská lidová republika je obvykle spojována s bohatou kulturou a tradiční čínskou medicínou.

Mnohými vládci je Čína nazývána jako Říše středu. A to z toho důvodu, že je údajně v geografickém středu země. Známá je také svými velkými rozdíly mezi bohatými a chudými vrstvami. Většina tamního obyvatelstva žije převážně u velkých vodních toků. Nejvyšším vrcholem Číny je známá hora Mount Everest se svou výškou 8 848 metrů nad mořem, která se tyčí nad pomyslnou hranicí mezi Čínou a Nepálem a je součástí Mahálangurské Himálaje.


Čína – To nejlepší

Místa, která musíte vidět. Věci, které zažít a jídla, která ochutnat…

Velká čínská zeď

Jedna z největších a pravděpodobně i nejznámějších dominant Číny. Velká čínská zeď měla v době svého vzniku obrannou schopnost. Neuvěřitelná je především její délka, která činí až 6 430 kilometrů. Vidět je dokonce při pohledu z vesmíru, až tak velké stavební dílo to je.

Hongkong

Vyhledávané čínské město představující spíše turistickou atrakci. Velké mrakodrapy, přemíra kulturních zážitků, moderní hotely a nákupní centra. V tom všem zasazená čínská kultura a několik starých památek. Pestrobarevný svět nabízející mnoho pohledů.

Palác Potala

Palác situovaný ve městě Lhasa je v dnešní době náboženským a politickým centrem zapsaným na seznamu světového dědictví UNESCO. Za ohromující architekturou skrytou na dokonalém přírodním místě se nachází více jak tisíc místností pro meditaci. Palác Potala je situován na Červeném pahorku.

Zakázané město

Významná historická oblast Pekingu vybudovaná ještě za dynastie Ming. Zachovalý palácový komplex, který patří pravděpodobně k největším svého druhu na světě. Samotný celek se pyšní rozlohou 720 000 km2. Nachází se zde asi osm set starých objektů, chrámů, paláců a bezpočet krásných zahrad. Mezi významné památky v Zakázaném městě patří síň Baohedian, Zhorghedian a Teihedian. Za shlédnutí stojí i Brána nejvyšší harmonie nazývaná Taihemen.

Řeka Li

Řeka protékající jedním z nejhezčích míst Číny. Právě zde můžete spatřit skutečné a dech beroucí scenérie této země. Vyhledávaná je především plavba kolem městečka Yangshuo, kde se nachází vysoké vápencové skály.

Oblast zvaná Yixian

Opak moderních měst a mrakodrapů. Kraj s několika menšími vesničkami, jakými jsou Nanping, Xidi a Hongeun, kde převládá klid a harmonie s přírodou. Taková pomyslná čínská pohádka, kde budete obklopeni bambusovými háji, rýžovými poli a rozmanitými skanzeny.


Čína – Upozornění

Co si dát v této zemi pozor a na co se připravit předem

  • V Číně nepijte vodu z kohoutku, pouze tu balenou.
  • Dávejte si pozor na vědomé okrádání turistů při nákupech.
  • V jihozápadní části Číny mohou hrozit nebezpečná zemětřesení.
  • Období srážek přináší lokální povodně a sesuvy půdy.
  • Nevyužívejte taxi služby bez viditelného označení.

Čína

Hlavní město
Peking
Obyvatel
1 412 468 771
Rozloha
9 596 960 km2
Časová zóna
GMT+8
Měna
čínský jüan
Jazyk
čínština

Cestovní pojištění Čína

Cestovní pojištění Čína

Je cílem vaší cesty Čína? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Čína – spočítat cenu pojištění Porovnejte si nezávazně nabídku všech pojišťoven a vyberte si sami

Není Čína vaším cílem?

Mám cestovní pojištění pro každou zemi, vyberte si…