Cestovní pojištění Slovinsko

Je cílem vaší cesty Slovinsko? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Republika Slovinsko vznikla jako první z nástupnických států Jugoslávie. Jde o menší evropskou zemi se zajímavou historií a přírodním bohatstvím. Dokazuje to například část Julských Alp, Pohorje Karavanky, ale i samotné jádro země v podobě Kraňska. Velice malá část Slovinska se dotýká také mořské hladiny. Konkrétně jde o Jaderské moře. Stát se dělí na čtyři geografické celky, jakými jsou Alpy, Panonská pánev, Dinárské hory a Středomoří. Až polovinu země tvoří zalesněné plochy, díky čemuž je Slovinsko jedním z nejzalesněnějších států Evropy.

Slovinsko se vyznačuje přemírou horských tras, kterých jsou doslova tisíce kilometrů. Zároveň se zde nachází přes 11 000 jeskyní. Většina kulturních a historických krás je v hlavním městě Lublani. Slovinsko sousedí se čtyřmi státy – Itálie, Chorvatsko, Rakousko a Maďarsko. Nejvyšším bodem je hora známá jako Triglav, která se vyjímá svou výškou 2 864 metrů nad mořem.


Slovinsko – To nejlepší

Místa, která musíte vidět. Věci, které zažít a jídla, která ochutnat…

Lublaň

Lublaň je skvostným městem Slovinska. Místo s historií delší, jak osm set let nabízí turistům překrásné centrum s řadou památek. Dominantou Lublaně je Lublaňský hrad, ale také malebné uličky rozprostírající se po městě.

Bledské jezero

Jezero situované se u stejnojmenného města Bled. Na jezeře se nachází Bledský ostrov, kam je možné doplout loďkou. K vidění je například kostel Nanebevzetí Panny Marie. Obdivuhodná je především čistota vody. Kolem Bledského jezera lze absolvovat řadu horských túr.

Piran

Název slovinského městečka situovaného u Piranského zálivu. Výsadou tohoto města jsou gotické objekty a stavby. Zmínit lze kostel sv. Jiřího nebo sochu slavného rodáka. Tím byl Giuseppe Tartini. Díky vodním plochám je Piran přirovnáváno k italským Benátkám.

Predjamský hrad

Renesanční hrad ukrývající spoustu tajemných chodeb. Jeho dlouhá historie byla ovlivněna dvěma zásadními přestavbami. Tu poslední absolvoval v roce 1570. Originální je situování hradu, který jako by vystupoval z jeskyně vysoké 123 metrů.

Triglavský národní park

Přírodní dominanta Slovinska pojmenovaná po nejvyšší hoře této země. Krásná zeleň je zde kombinována s vodopády, loukami, jeskyněmi a ostatními krajinnými unikáty. Velikost triglavského národního parku je 880 km2.

Škocjanské jeskyně

Jeskyně, o jejichž vznik se postarala řeka Reka. Jejich celková délka je 2,5 kilometru a v těch nejhlubších místech klesají až do 200 metrů. Tato turistická atrakce je právoplatně zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO.


Slovinsko – Upozornění

Co si dát v této zemi pozor a na co se připravit předem

  • Slovinsko se vyznačuje minimální kriminalitou.
  • I přesto raději nenechávejte osobní věci bez dozoru, a to hlavně ve větších městech.
  • Nepodceňujte divokost přírody při plánování nejrůznějších turistických výletů.

Slovinsko

Hlavní město
Lublaň
Obyvatel
2 061 085
Rozloha
20 273 km2
Časová zóna
GMT+1
Měna
euro
Jazyk
slovinština

Cestovní pojištění Slovinsko

Cestovní pojištění Slovinsko

Je cílem vaší cesty Slovinsko? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Slovinsko – spočítat cenu pojištění Porovnejte si nezávazně nabídku všech pojišťoven a vyberte si sami

Není Slovinsko vaším cílem?

Mám cestovní pojištění pro každou zemi, vyberte si…