Cestovní pojištění Brazílie

Je cílem vaší cesty Brazílie? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Brazilská federativní republika je kvůli své velikosti největším státem Jižní Ameriky. Díky tomu, že zde byla v minulosti kolonie Portugalska, spousta lidí hovoří právě portugalským jazykem. V tomto směru si drží Brazílie světové prvenství. S touto zemí se pojí prezident s českými kořeny, kterým byl v letech 1956 – 1961 Juscelino Kubitschek. Velkou část území zabírá největší tropický deštný les na světě. Tím je Amazonský prales. Hlavní metropolí Brazílie je město zvané Brasília.

Země patří k největším výrobcům kávy, jíž dováží do celého světa. Na řadě míst se nachází pahorkatiny a pohoří, například v podobě Guyanské vysočiny a nejvyššího hory Pico da Neblina. Ta dosahuje výšky 2 994 metrů na mořem. Brazílií protéká nejdelší řeka světa, kterou je Amazonka, jejíž délka dosahuje 7 062 kilometrů. Stát nacházející se na pobřeží Atlantského pobřeží dominuje i svými lagunovými jezery. Jsou to například Lagoa Mirim a Lagoa dos Patos. S Brazílií je spjata pověstná silnice zvaná Transamazonica vedoucí deštným pralesem od východu až na západ.


Brazílie – To nejlepší

Místa, která musíte vidět. Věci, které zažít a jídla, která ochutnat…

Socha Krista Spasitele

Nepřehlédnutelný symbol města Rio de Janeiro, který se nachází na hoře s názvem Corcovado. Jeden ze sedmi divů světa a památka zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO. Právě od ní samotné se vám dostane překrásného výhledu na město.

Vodopády Iguacu

Ohromující přírodní úkaz v podobě dech beroucích vodopádů je situován do přírodního parku Pargue Nacional Iguazú. Vodopád Iguacu je mimo jiné považován za jeden z nejkrásnějších na světě. I proto si vysloužil zápis na seznam světového dědictví UNESCO.

Katedrála Zjevení Panny Marie

Trochu netradičně pojatá náboženská památka nacházející se v hlavním městě Brasília. Pokud si myslíte, že zde uvidíte historický objekt, jste na omylu. Jde o uměleckou památku pocházející z roku 1970, kterou tvoří šestnáct betonových sloupů a její tvar je skutečně nadčasový.

Národní park Superagui

Přírodní plocha o velikosti 4 700 km2 je protnutá především mangrovníkovými lesy. Velkou podívanou zde představují jak pláže, tak bohatá fauna a flóra. Park vybízí k turistickým výletům, během nichž můžete spatřit papoušky, jaguára a jiná exotická zvířata.

Země opic

Jednou ze zajímavostí Brazílie je fakt, že zde žije největší počet druhů opic na světě. A to na jediném místě. Deštné pralesy mimochodem skrývají i další NEJ – nejjedovatější pavouk na světě, nejvíce rostlin, jichž je asi čtyři miliony druhů a mnohé jiné.

Pláž Copacabana

Věhlasná brazilská pláž se nachází ve městě Rio de Janeiro. Z jedné strany ji obklopuje Atlantik a z té druhé překrásné a majestátní žulové skály. Její celková délka je čtyři kilometry a patří k nejznámějším plážím na světě. Na celé ploše bují denní i noční život, a to ve formě nekonečných promenád.


Brazílie – Upozornění

Co si dát v této zemi pozor a na co se připravit předem

  • Při procházkách městy u sebe mějte pouze nezbytnou hotovost.
  • Dávejte si pozor na drobné krádeže.
  • Vyhněte se chudinským a okrajovým čtvrtím velkých měst.
  • Při přepadení raději neklaďte odpor.
  • Pijte pouze balenou vodu.
  • Vyhněte se konzumaci neoloupaného ovoce a zeleniny.

Brazílie

Hlavní město
Brasília
Obyvatel
209 908 988
Rozloha
8 511 970 km2
Časová zóna
GMT-2/5
Měna
brazilský real
Jazyk
portugalština

Cestovní pojištění Brazílie

Cestovní pojištění Brazílie

Je cílem vaší cesty Brazílie? Nezapomeňte si předem uzavřít kvalitní cestovní pojištění

Brazílie – spočítat cenu pojištění Porovnejte si nezávazně nabídku všech pojišťoven a vyberte si sami

Není Brazílie vaším cílem?

Mám cestovní pojištění pro každou zemi, vyberte si…